Радіометри-дозиметри

Радіометри-дозиметри

Якщо необхідно обчислити дозу радіоактивного випромінювання, а також її потужність за певну часову одиницю, використовують дозиметри. Аналіз проводять за допомогою лічильника Гейгера-Мюллера, в основі функціонування якого лежить вимірювання дози радіації за допомогою підрахунку кількісних характеристик іонізуючих частинок, що переміщаються крізь нього. І саме цей компонент є основним у будь-якому дозиметрі. Дані, які вдається отримати, надалі перетворюються та інтенсифікуються за допомогою електроніки, результати виводяться на індикатор (числовий або стрілочний). Побутові дозиметри, що визначають кількість іонізуючого випромінювання в діапазоні 0,1-100 мкЗв/год, дозволяють оцінити, наскільки безпечними в радіаційному плані є об’єкти і простори. Якщо мова йде про аналіз рідких і твердих речовин, виникає потреба в пристрої, що виконує вимірювання в таких величинах, як мікрорентгени. Тому багато нових моделей розробляються з урахуванням надання їм можливості функціонувати в діапазоні 10-10 000 мкР/год й іменуються дозиметрами-радіометрами.

Радіометри-дозиметри, короткий огляд популярних моделей.

«ПОШУК» МКС-07. Пошуковий прилад для визначення гамма- і рентгенівського випромінювання плюс поверхневої густини потоку β-частинок. Використовується, коли є потреба в радіо- і дозиметричному контролі на АЕС, НДІ, в промислових зонах. Без проблем виконує свої функції в житлових спорудах, будівлях і територіях навколо них. Також застосовується для аналізу ТЗ, предметів побутового призначення, одягу і верхніх шарів ґрунту на присадибних ділянках.

«СТОРА» РКС-01. Прилад, головним чином, визначає ПЕД гамма- і рентгенівського випромінювання, поверхневу густину потоку β-частинок. Крім того, вимірює час. Комплектується трьома окремими каналами вимірювання. Видає результат протягом 5 секунд. Інтервал і діапазон вимірювань встановлюються автоматично.

«СТОРА-ТУ» РКС-01. Функціональні обов’язки – ті ж, що і у попереднього варіанту. Підходить для застосування в навчальних закладах, проведення екодосліджень, радіо- і дозиметричного контролю на промислових підприємствах, а також у житлових спорудах, на прилеглих до них територіях, для аналізу транспорту, одягу, ґрунту тощо.

«ТЕРРА» МКС-05. Радіометр для вимірювання ЕД і ПЕД гамма- та рентгенівського випромінювань, поверхневої густини потоку β-частинок, часу накопичення ЕД та реального часу. Комплектується п’ятьма незалежними каналами вимірювання. Є можливість усереднювати дані обчислень автоматично або ручним перериванням. Виконує роботу за 10 секунд. Серед конструктивних особливостей: міцний корпус, підсвічування, невелика вага і габарити.

«ТЕРРА-П» МКС-05. Побутовий прилад, що вимірює ЕД і ПЕД гамма-випромінювання та оцінює поверхневе забруднення β-радіонуклідами. Часті місця використання: житло, робочі зони, райони відпочинку. Крім того, з його допомогою аналізують на предмет радіаційної чистоти одяг, побутові предмети, поверхню ґрунту, ТЗ, будівельні матеріали і харчові продукти.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.