Пірометри
Пірометри – це спеціальні пристрої для визначення температурних показників. Невже не можна обійтися звичайним термометром? – Запитаєте ви. Не завжди є можливість використовувати звичні для нас моделі. Чому? Читайте далі.
Вимірювання температури – щоденний процес, що виконується як в побуті, так і на виробництві. Ми постійно стежимо за температурою повітря на вулиці, щоб знати, як одягатися, виходячи з дому. Ми вимірюємо температуру тіла, щоб бути в курсі стану здоров'я. Щоб розуміти, чи в порядку електричне коло, також потрібно визначити температурні показники. Але якщо в двох перших прикладах можна дізнатися, скільки градусів, використовуючи звичайний термометр, який дає результати при безпосередньому контакті з повітрям/тілом, то в третьому необхідний інший прилад. А саме: такий, який дозволяє проводити вимірювання на відстані, тобто безконтактний термометр, пірометр.
Пірометри – це портативні безконтактні інфрачервоні термометри, покликані вимірювати температуру, перебуваючи на деякій відстані від досліджуваного об'єкта. Вони незамінні, якщо об'єкт розташований у важкодоступному місці або, наприклад, він сильно нагрітий, швидко змінює температуру при обертанні, перебуває під напругою тощо. Активно використовуються для профілактики і виправлення промислових несправностей. Здебільшого вони швидкі та надійні, відрізняються особливою міцністю, мають ергономічну конструкцію. Та й за вартістю цілком прийнятні.
Принцип роботи пірометра
Як відомо, будь-яке нагріте тіло випромінює інфрачервоні промені, які і вловлює пірометр. Фокусування випромінювання відбувається на внутрішній лінзі. Далі сигнал переходить на датчик, а він уже, в свою чергу, перетворює цей сигнал в електричну величину, яка пропорційна температурі вимірюваного об'єкта. Отримані результати виводяться на дисплей.
Кілька порад стосовно експлуатації пірометрів:
1. Важливо відстежувати співвідношення розмірів плями від променя і об'єкта: перша має бути меншою від другого.
2. Якщо тіло в процесі нагрівання, необхідно дочекатися постійної температури.
3. Після включення приладу потрібно почекати кілька секунд до початку вимірювань.
Якщо у вас ще немає пірометра, але є необхідність вимірювати температуру на відстані, обзаведіться цим пристроєм – не пошкодуєте.
Не знаєте, який купити? Ось кілька вартих уваги моделей для різного застосування:
- DT8865 – для об'єктів з температурою -50+1000 ºC;
- Німбус – для обслуговування вентильованих систем і систем кондиціонування, електрощитових і опалювальних систем, в автомобілях, у харчовій промисловості тощо;
- Німбус П+ – для контролю безпеки харчових продуктів;
- Німбус 420 і 530 – для діагностики електричного і механічного обладнання, навіть маленьких розмірів (до 13 мм).
Визначайтеся, які пірометри потрібно купити саме вам і оформляйте замовлення на сайті компанії Система Оптимум. Тут представлене винятково якісне обладнання в широкому ціновому діапазоні. Кожен прилад вимірює точні показники на відстані.