Призначення муфельних печей

Призначення муфельних печей

Муфельні печі... Багато хто про них чув, але мало хто усвідомлює весь спектр можливих застосувань. Розгляньмо це питання детально.

Муфельна піч – це пристрій для нагрівання різноманітних матеріалів до необхідної температури (для їх термообробки). Ви скажете, що нагрівальних приладів існує багато, в чому ж відмінність цього виробу? Основна особливість – наявність спеціального відсіку, іменованого муфелем. Він захищає матеріал, який піддається обробці, від взаємодії з використовуваним паливом і продуктами його згоряння, зокрема з газами, будучи при цьому основним робочим простором.

Муфель може бути виготовлений з кераміки або з волокнистого матеріалу, стійкого до високих температур. Переваги кераміки: надійність, довговічність, відсутність потреби в значних енергетичних затратах, підтримка однорідності t. Серед недоліків: тривале охолодження і нагрівання, а відтак відсутність можливості оперативно змінювати робочий режим. Плюс волокнистих муфелів полягає у відсутності впливу випромінювання нагрівальних елементів на оброблювані матеріали. З негативних характеристик: збільшені електрозатрати, ламкість і виділення шкідливих газів.

Класифікації

Цей вид печей класифікують за такими ознаками:

- тип нагрівання (електричні та газові);

- режим захисту (повітряні, газові, вакуумні)

- конструкція (вертикальні, горизонтальні, ковпакового і трубчастого типу);

- температурний режим, або діапазон нагрівання (печі з помірним, середнім, високим і надвисоким нагріванням).

Застосування

Муфельним печам характерний надзвичайно широкий спектр задіяння. Вони можуть використовуватися для термічної обробки значного переліку матеріалів, перш за все, металів і кераміки, для випалу ливарних форм, створення ювелірних та воскових виробів. Метали, загалом, в них піддаються гартуванню, відпалу, відпуску і нормалізації, кольорові, зокрема – плавленню, керамічні вироби – випалу. Серед інших процесів: спалювання, кремація, купелювання, сушіння, вирощування монокристалів.

Випалювання кераміки в муфельній печі

Цей процес важливий на кінцевому виробничому етапі. Його призначення – гартування готового продукту і впікання спеціальної фарби в керамічну поверхню. Технології не характерна надмірна складність. Спочатку виріб готують до обробки, потім поміщають в муфель, у простір якого за допомогою нагрівальних елементів надходить теплова енергія. Він нагрівається до певної температури, що підтримується на такому рівні до закінчення процесу.

Результат обробки – твердий та міцний керамічний виріб. При наявності малюнка забезпечується його довговічність: кілька років без стирань і потускнінь.

Особливості печей для кераміки:

- застосування вогнетривких матеріалів при виготовленні муфеля;

- робота від електромережі, у зв’язку з відсутністю потреби в нагріванні до великих температурних показників, таких, які потрібні металам.

Муфельні печі для лабораторій

Їх потребують ювелірні майстерні, лабораторії харчової, хімічної та медичної галузей. Виконувані процеси: аналізування, нагрівання проб, тестування тощо. Розміри і температурний діапазон можуть бути різними, залежно від передбачених випробувань. Однак регулювання параметрів має здійснюватися в широкому інтервалі.

Особливості лабораторних пристроїв:

- високе технічне оснащення. Через необхідність швидко задавати необхідну температуру, печі часто комплектують таймерами. Не можна забувати і про рівномірне прогрівання внутрішньомуфельного простору;

- можливість швидкої заміни муфеля, обумовлена роботою з різною сировиною, яка вимагає задіяння муфелей, виконаних з різних матеріалів;

- бездоганна точність заданих робочих параметрів. Оскільки лабораторні дослідження покликані визначати шляхи збільшення якості певної продукції, максимально точні показники – обов’язкова умова.

Як вибрати муфельну піч, згідно з потребами?

Вибір пристрою повинен ґрунтуватися на специфіці застосування. Важливо врахувати розмірні характеристики заготовок, які будуть піддаватися нагріванню, необхідні режими температури, поставлену мету.

Ідеальний варіант для навчання – міні-печі, розміри муфеля яких становлять 100х100х100, а t нагрівання висока.

Ювелірам не обійтися без професійних пристроїв з програматорами. Обробка дорогоцінних металів вимагає точного регулювання температури і наявності декількох режимів роботи. Якщо передбачається емалювання благородних металів, знадобиться придбати спеціальну піч для емалі.

Стоматологам, а точніше протезистам (адже саме при створенні протезів потрібна термообробка), підійде піч з невеликими габаритами і можливістю забезпечення високих температур.

Найбільші установки (як мінімум 200х200х200) з надвисокою t (до 2000 °C) - обладнання для виконання промислових завдань. Це, що цілком зрозуміло – один з найдорожчих варіантів.

Висновок: муфельні печі – обладнання, важливе для багатьох галузей. При цьому в тій чи іншій справі необхідно задіювати пристрої з певними характеристиками. Тому до вибору необхідно підходити ретельно. Що врахувати перш за все, ми вам розповіли. Залишилися запитання – звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.