Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Призначення муфельних печей

Призначення муфельних печей

Муфельні печі... Багато хто про них чув, але мало хто усвідомлює весь спектр можливих застосувань. Розгляньмо це питання детально.

Муфельна піч – це пристрій для нагрівання різноманітних матеріалів до необхідної температури (для їх термообробки). Ви скажете, що нагрівальних приладів існує багато, в чому ж відмінність цього виробу? Основна особливість – наявність спеціального відсіку, іменованого муфелем. Він захищає матеріал, який піддається обробці, від взаємодії з використовуваним паливом і продуктами його згоряння, зокрема з газами, будучи при цьому основним робочим простором.

Муфель може бути виготовлений з кераміки або з волокнистого матеріалу, стійкого до високих температур. Переваги кераміки: надійність, довговічність, відсутність потреби в значних енергетичних затратах, підтримка однорідності t. Серед недоліків: тривале охолодження і нагрівання, а відтак відсутність можливості оперативно змінювати робочий режим. Плюс волокнистих муфелів полягає у відсутності впливу випромінювання нагрівальних елементів на оброблювані матеріали. З негативних характеристик: збільшені електрозатрати, ламкість і виділення шкідливих газів.

Класифікації

Цей вид печей класифікують за такими ознаками:

- тип нагрівання (електричні та газові);

- режим захисту (повітряні, газові, вакуумні)

- конструкція (вертикальні, горизонтальні, ковпакового і трубчастого типу);

- температурний режим, або діапазон нагрівання (печі з помірним, середнім, високим і надвисоким нагріванням).

Застосування

Муфельним печам характерний надзвичайно широкий спектр задіяння. Вони можуть використовуватися для термічної обробки значного переліку матеріалів, перш за все, металів і кераміки, для випалу ливарних форм, створення ювелірних та воскових виробів. Метали, загалом, в них піддаються гартуванню, відпалу, відпуску і нормалізації, кольорові, зокрема – плавленню, керамічні вироби – випалу. Серед інших процесів: спалювання, кремація, купелювання, сушіння, вирощування монокристалів.

Випалювання кераміки в муфельній печі

Цей процес важливий на кінцевому виробничому етапі. Його призначення – гартування готового продукту і впікання спеціальної фарби в керамічну поверхню. Технології не характерна надмірна складність. Спочатку виріб готують до обробки, потім поміщають в муфель, у простір якого за допомогою нагрівальних елементів надходить теплова енергія. Він нагрівається до певної температури, що підтримується на такому рівні до закінчення процесу.

Результат обробки – твердий та міцний керамічний виріб. При наявності малюнка забезпечується його довговічність: кілька років без стирань і потускнінь.

Особливості печей для кераміки:

- застосування вогнетривких матеріалів при виготовленні муфеля;

- робота від електромережі, у зв’язку з відсутністю потреби в нагріванні до великих температурних показників, таких, які потрібні металам.

Муфельні печі для лабораторій

Їх потребують ювелірні майстерні, лабораторії харчової, хімічної та медичної галузей. Виконувані процеси: аналізування, нагрівання проб, тестування тощо. Розміри і температурний діапазон можуть бути різними, залежно від передбачених випробувань. Однак регулювання параметрів має здійснюватися в широкому інтервалі.

Особливості лабораторних пристроїв:

- високе технічне оснащення. Через необхідність швидко задавати необхідну температуру, печі часто комплектують таймерами. Не можна забувати і про рівномірне прогрівання внутрішньомуфельного простору;

- можливість швидкої заміни муфеля, обумовлена роботою з різною сировиною, яка вимагає задіяння муфелей, виконаних з різних матеріалів;

- бездоганна точність заданих робочих параметрів. Оскільки лабораторні дослідження покликані визначати шляхи збільшення якості певної продукції, максимально точні показники – обов’язкова умова.

Як вибрати муфельну піч, згідно з потребами?

Вибір пристрою повинен ґрунтуватися на специфіці застосування. Важливо врахувати розмірні характеристики заготовок, які будуть піддаватися нагріванню, необхідні режими температури, поставлену мету.

Ідеальний варіант для навчання – міні-печі, розміри муфеля яких становлять 100х100х100, а t нагрівання висока.

Ювелірам не обійтися без професійних пристроїв з програматорами. Обробка дорогоцінних металів вимагає точного регулювання температури і наявності декількох режимів роботи. Якщо передбачається емалювання благородних металів, знадобиться придбати спеціальну піч для емалі.

Стоматологам, а точніше протезистам (адже саме при створенні протезів потрібна термообробка), підійде піч з невеликими габаритами і можливістю забезпечення високих температур.

Найбільші установки (як мінімум 200х200х200) з надвисокою t (до 2000 °C) - обладнання для виконання промислових завдань. Це, що цілком зрозуміло – один з найдорожчих варіантів.

Висновок: муфельні печі – обладнання, важливе для багатьох галузей. При цьому в тій чи іншій справі необхідно задіювати пристрої з певними характеристиками. Тому до вибору необхідно підходити ретельно. Що врахувати перш за все, ми вам розповіли. Залишилися запитання – звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.