Нітрат кальцію в промисловості

Нітрат кальцію в промисловості

Нітрат кальцію (кальцій азотнокислий) – це неорганічна сіль нітратної кислоти, гігроскопічна без запаху речовина, сформована білими/світло-сірими/світло-бежевими гранулами, з хорошою розчинністю в водному середовищі. Формула: Са(NО3)2.

Отримання відбувається в результаті дії азотної кислоти на вапняк, коли нітрозні гази поглинаються вапняним молоком.

Нітрат кальцію активно застосовують у сільському господарстві (як фізіологічне лужне нітратне добриво), будівництві (як прискорювач схоплювання, антикорозійна і протиморозна добавка) та різних промислових сферах. Саме про його завдання в промисловості ми і поговоримо далі.

Нітрат кальцію та промисловість

Завдяки спеціальним властивостям, за умови високої якості, цю сполуку активно використовують у різних галузях.

Нафтогазовидобування. Тут з її участю готують технологічні рідкі композиції, призначені для капремонту шпар в умовах АВПТ. Її вводять в рідини для глушіння свердловин, тампонажні та бурові розчини, використовують при спорудженні та обслуговуванні платформ для добування нафти і газу, з її допомогою створюють високо експлуатаційні бетони.

Бурові розчини з азотнокислим кальцієм мають певні переваги:

- підвищення швидкості проходження;

- мінімізація абразивності;

- збільшення терміну роботи доліт;

- полегшення регулювання показників, особливо, якщо це розчин для свердловини з високими температурами;

- зменшення часу буріння;

- допомога в рециркуляції родючого ґрунту, який був зашламлений під час буріння;

- запобігання звуженню стовбура і обвалу стінок свердловини;

- мінімальний негативний вплив на привибійні ділянки продуктивних пластів.

Хімічна сфера. В цьому напрямку нітрат кальцію використовують при створенні різних хімічних реактивів (у хімічному аналізі та для наукових досліджень), а також у виробництві вибухівки й склопластиків.

Піротехніка. Кальцієва селітра, поєднуючись з горючими компонентами, формує помаранчево-червоне полум’я і є при цьому його доступним джерелом. Однак у цій сфері застосування дещо обмежене, оскільки ця речовина характеризується значною гігроскопічністю.

Дорожнє будівництво. Одне з основних завдань цього матеріалу – стабілізація ґрунту. Також з його допомогою виготовляють будматеріали і продукти, що запобігають обмерзанню, для аеродромів, проїжджих частин та пішохідних зон.

Харчопром. За участю цього реактиву готують розсоли в холодильній апаратурі.

Інші галузі застосування: електронна, п’єзокерамічна і кольорова металургія.

Нітрат кальцію та безпека

Якщо забезпечити цій речовині нормальні умови при перевезенні, зберіганні й застосуванні, вона не буде нести небезпеку загоряння і вибуху. Стійкість проявляє в широкому температурному діапазоні: -60-155 °C.

Упаковувати її необхідно в поліетилен або м’які контейнери з вкладеними МКР. У першому випадку фасування становить, як правило, 50 кг, у другому – до 800 кг. Для транспортування підходить як залізничний, так і автотранспорт. Зберігати важливо, ретельно оберігаючи від вологи.

Як бачите, нітрат кальцію в промисловості має чимале значення і необхідний для різних галузей. Завдяки унікальним властивостям, він справляється зі серйозними завданнями, а коштує при цьому дуже доступно. Надайте перевагу саме цій речовині – не прогадаєте!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.