Призначення спектрофотометра

Призначення спектрофотометра

Спектрофотометр - це спектральний прилад, що дозволяє вимірювати відношення 2-х потоків оптичного випромінювання. Один з них падає на досліджуваний зразок, інший певним чином взаємодіяв з цим зразком.

За допомогою цього пристрою можна вимірювати оптичні хвилі різної довжини, а відтак у підсумку виходить спектр відношень потоків. Найчастіше його використовують стосовно спектрів пропускання або відбиття випромінювання.

В основі достовірності вимірювань лежить те, що кожній речовині властиві свої спектральні характеристики. Аналізувати її можна і в якісному, і в кількісному плані.

Сучасним моделям під силу визначення коефіцієнтів оптичної густини прозорих рідких середовищ і твердих матеріалів. До того ж, є можливість вимірювати, з якою швидкістю змінюється густина, і встановлювати, яка концентрація речовини в розчині.

Спектрофотометр – це прилад-основа в спектрофотометрії, робота якого можлива на різних хвильових діапазонах: від ультрафіолетового до інфрачервоного. Його задіюють у колориметрії і спектральному аналізі. Саме довжина хвиль, досліджуваних конкретним приладом, впливає на його призначення.

Довжина хвиль є основним параметром при виборі пристрою. Але також важливо врахувати наявність функції сканування, точність вибору довжини хвилі, характеристики повторюваності досліджень і технічні параметри (вагу, мобільність, габарити тощо).

Спектрофотометр для підбору фарб

Точний кольоропідбір – це у функціональних обов’язках спектрофотометра, що працює у видимому діапазоні довжин хвиль. Він швидко вимірює колір, завдяки чому можливе істотне скорочення роботи колориста.

Найчастіше з цією метою прилад використовують у таких випадках:

- коли необхідно ідентифікувати колір. Це може знадобитися, якщо ніхто не знає коду фарби, мало місце перефарбовування або в каталозі кольорів немає зразка;

- коли з усього розмаїття відтінків потрібно вибрати один;

- коли є потреба в колоруванні фарби, порівняльному аналізі приготовленого матеріалу і конвеєрного. Спектрофотометр дозволяє визначити момент, коли варто зупинитися.

Використовуйте цей пристрій – і вам вдасться уникнути будь-яких суперечок із замовником з приводу кольору. Колір належить до суб’єктивних понять, і, говорячи про одне, кожен з вас може мати на увазі щось своє. Щоб не допустити спотворень, завжди вимірюйте абсолютну величину колірних координат зразка і підібраної фарби.

Колір можна визначити за допомогою фотоколориметра. Крім того, для цієї мети можна застосувати спеціальний порівняльний стенд. Як подальший етап – аналіз за допомогою спектрофотометра. Також це можуть бути окремі етапи загального процесу визначення кольору, який не залишає місця похибкам. Якщо, все ж, є сумніви, приходить час коригування рецептури. І тут, завдяки даним про спектральні відмінності зі зразком, час підбору істотно скорочується.

Спектрофотометр дуже важливий у поліграфії, для працівників автомайстерень, у лакофарбовій, косметичній, харчовій, текстильній та інших промислових галузях, а також у наукових дослідженнях, медицині, хімії, фізиці, біології та астрономії.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.