Лабораторні термостати

Лабораторні термостати

Лабораторні термостати – обладнання для підтримки постійної температури всередині конструкційної камери відкритого або закритого типу. Крім того, вони можуть як підвищувати (підігрівання), так і знижувати (охолодження) температуру, залежно від моделі. Постійний градус підтримує терморегулятор. Застосовуються у медичних, мікробіологічних, хімічних та інших цілях у різноманітних дослідженнях.

Взагалі, термостат – дуже розповсюджений пристрій. Широко відомі автомобільні термостати (встановлені на двигунах). У повсякденному житті їх можна побачити в складі ванни, душу або теплої підлоги. Та що вже там, у кожному житловому приміщенні є термостат, це холодильник.

Якщо розглядати термостати лабораторні, то їх застосування не менш широке. За їхньою допомогою можна випробовувати матеріали, виконувати біологічні та хімічні дослідження, діагностику різних компонентів, зокрема, і з високим ступенем небезпеки, здійснювати контроль якості продуктів тощо.

Лабораторний термостат: конструкційні та функціональні особливості

Головний елемент будь-якого лабораторного термостату – ізольована камера, що запобігає впливу зовнішніх факторів на робочий процес. Датчики та індикатори покликані виконувати точний контроль і регуляцію температури, а сигналізація – своєчасно реагувати на будь-які порушення. Світлові елементи відповідають за зручність експлуатації, а таймер (без нього в наш час важко уявити термостат) – за можливість встановлення різних часових режимів, що також суттєво спрощує роботу дослідника.

Як не стоїть на місці технічний прогрес, так і постійно розширюються функціональні можливості термостатів. Час від часу з'являються нові функції і те, що раніше було недосяжне, сьогодні на повну потужність сприяє зручності експлуатації і точності досліджень.

Види лабораторних термостатів

Сьогодні випускається багато видів термостатів за різними класифікаціями. В основі поділу може бути температурний діапазон, розмір камери, точність підтримуваної температури, сфера застосування. За головною класифікацією (в основі – конструкційні та функціональні особливості) термостати поділяються на сухоповітряні і рідинні (заглибні та циркуляційні), а також повітряні з охолодженням, лабораторні бані і кріостати (кріотермостати), або охолоджвальні термостати.

Сухоповітряні функціонують за принципом сушильної шафи, але відрізняються від останньої низкою додаткових можливостей. Застосовуються для проведення медичних, санітарно-гігієнічних і клінічних досліджень.

Рідинні, термостати з водяним наповнювачем, відрізняються підвищеною точністю і використовуються для аналізу рідких середовищ, наприклад, визначення згортання крові.

Не залежно від типу, термостат повинен мати такі характеристики і елементи: ізольовану від зовнішнього впливу ємність, виконання з високоякісних матеріалів, можливість контролю процесу і наявність сигналізації, яка сповіщатиме про несправності.

Конструкція водяного термостата ТW-2 (Латвія) складається з суцільно-литої ванни об'ємом 4,5 л. і термоблока з мікропроцесорною системою керування, що забезпечує наступні параметри.

Властивості:

- завдання, підтримку і відображення температури на світлових індикаторах;

- два незалежних секундоміра;

- можливість підключення зовнішнього контуру;

- датчик рівня води у ванні;

- підсвітка ванни.

Термостат ТС-1/20 СПУ призначений для отримання та підтримки всередині робочої камери високостабільної температури, необхідної для проведення бактеріологічних досліджень. Робоча камера термостата виконана з дзеркальної нержавіючої сталі, об'єм камери 20 л.

Основні характеристики:

- автоматичне регулювання і підтримка температури;

- безперервне вимірювання температури в робочій камері термостата;

- цифрова індикація заданої і поточної температур;

- примусова циркуляція повітря в робочій камері;

- висока точність підтримки і рівномірність розподілу температури;

- освітлення робочої камери;

- сигналізація аварійної ситуації.

Купити лабораторні термостати можна на сайті компанії Система Оптимум. Тут представлений великий асортимент якісного, надійного і функціонального обладнання за найкращими цінами. Весь товар сертифікований.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.