Кондуктометри
Кондуктометрія (від англ. – сonductivity) – поняття, що включає в себе всі електрохімічні методи аналізу, в основі яких лежать вимірювання питомої електропровідності розчинів. Визначення цієї характеристики дозволяє обчислити концентрацію розчинів солей, кислот, основ у різних промислових розчинах (електролітах), які необхідно тримати під контролем. Це як водні, так і неводні розчини, а також розплави, дисперсні системи (колоїди) і тверді речовини.
Кондуктометри – спеціальні вимірювальні пристрої, що дозволяють отримувати високоточні дані в цій галузі.
Суть кондуктометричного аналізу і принцип роботи кондуктометра
В основі цього аналізу – необхідність з'ясувати зміни концентрації речовини або хімічної сполуки, розчиненої в певному середовищі. З потенціалом електроду аналіз не пов'язаний, оскільки той переважно близький до рівноважного значення. Принцип дії кондуктометра і полягає у відстеженні згаданих змін на основі залежності електричної провідності досліджуваної речовини від її хімічного складу. Іншими словами, мета застосування приладу полягає у вимірюванні здатності іонів переносити електричний заряд.
Як здійснюється аналіз? Завдяки кондуктометрам, все відбувається просто. По-перше, в розчин занурюються два електроди. По-друге, на них подається відома напруга. По-третє, відбувається вимірювання сили струму і виведення показників на екран приладу.
Оскільки на результати може впливати температура, є необхідність термічної компенсації. Ця характеристика обладнання вітається.
Кондуктометри: сфери застосування
Вимірювати питому електропровідність необхідно в різних галузях і з різною метою:
√ Промисловість і екологія (з метою оцінити якість дистильованої води). Це дозволяє своєчасно виявити забруднення і провести очисні роботи.
√ Хімічна, текстильна, харчова промисловості (визначення титру речовини). Завдяки чому, є можливість виконати необхідний контроль виробничих процесів.
√ Сфери дослідження ґрунтових ресурсів, агрокомплекс, екологія (аналіз засолення ґрунтів). Мета – визначити склад, фізико-механічні та хімічні, агрохімічні та біологічні характеристики ґрунту для правильного його використання в цих галузях.
√ Виробництво побутової хімії, фармакологія, видобуток корисних копалин (дослідження критичної концентрації міцелоутворення).
Одним словом, застосування кондуктометрів – найширше. Навіть для здорового розвитку живих організмів в акваріумі необхідно добре орієнтуватися в електрохімічному складі води.
Вибір кондуктометра
Оскільки кондуктометр не є надскладним обладнанням, то при його виборі досить звернути увагу на дві характеристики, а саме: чутливість вимірювань і наявність термокомпенсації. Якщо у деяких моделей ці показники будуть рівними, тоді додатково врахуйте діапазон вимірювань, похибку. У певних випадках має значення також вага і габаритні розміри пристрою.
Кондуктометр MP 513
Вимірювані параметри:
- Провідність.
- Опір.
- Загальний вміст солі (TDS).
- Солоність і температура.
- Компактний настільний прилад для вимірювання провідності.
- Пластиковий електрод провідності з температурною компенсацією.
Кишеньковий кондуктометр (солемір) DIST 1- серія кишенькових приладів-тестерів призначених для вимірювань солевмісту в розчинах. Прилади цієї серії надійні в експлуатації, мають ергономічний полегшений корпус з великим РК-екраном, є можливість зміни вимірювального електрода. Солемір оснащений графітовим датчиком, що забезпечує кращу збіжність результатів. Спеціальний профіль нижньої частини корпусу солеміру DIST_1 виключає появу похибки від потрапляння бульбашок повітря, в той час як зовнішній датчик температури розташований в металевому приймачі, забезпечує швидку автоматичну термокомпенсацію.
Якщо виникне необхідність виконувати аналіз електропровідності середовищ, ви можете купити портативний кондуктометр Екотест 2000Т. Це простий в обслуговуванні та використанні пристрій, при виготовленні якого були застосовані сучасні добротні матеріали, зокрема і якісні електроди. Здійснити покупку найвигідніше на сайті компанії Система Оптимум. Замовляйте кондуктометри – ціна і умови придбання товару вас приємно здивують!