Амофос що це таке і як його використовувати?
Амофос (фосфорнокислий амоній) – це складна сполука з високою концентрацією діючих речовин, комплексна азотно-фосфорна підживка, що отримується під час нейтралізації фосфорної к-ти за допомогою нітриду водню.
Хімічні властивості
Переваги придбання амонію фосфорнокислого у нас:
- можливість амофос купити оптом у зручний для вас час і в будь-яких необхідних обсягах. Цей матеріал завжди є на складах компанії в достатніх кількостях, тому замовити партію потрібного обсягу нескладно;
- вся інформація, подана на сайті, в тому числі характеристика, хімічні властивості, опис можливих сфер використання, ціновий діапазон і т.д., актуальна;
- високий якісний рівень не підлягає сумніву (амофос має сертифікат якості, повністю відповідає нормам і вимогам, встановленим таким документом, як технічні умови);
- доступні ціни на будь-які кількості речовини + знижки в персональному порядку при купівлі великих оптових партій;
- оперативне опрацювання замовлень, а також доставка по всій Україні в мінімальні терміни, завдяки наявності власного автомобільного парку підприємства.
Як бачите, покупка амофосу у ПП «Система Оптимум» примітна в будь-яких сенсах: і в якісному, ціновому, комфортному, і у всіх інших. Тому відповідь на запитання, де купити найкраще, вважаємо вичерпаною. Зараз же давайте поговоримо про те, чим є цей реактив, який його хімічний склад, якими характеристиками, якостями і властивостями володіє, де і з якою метою актуальне застосування та ін.
Це мінеральне добриво має підвищену активність, порівняно з усіма суперфосфатами, позаяк в його структурі – компоненти, які легко засвоюються і оперативно діють. Ця особливість – характерна риса вказаного продукту від інших представників його класу добрив. І саме вона значно розширює можливості його залучення.
Основні фізико-хімічні властивості:
- тверда гранульована форма (розмір гранул – 2-5 мм);
- колір – різних відтінків сірий (від світлого до темного);
- слабкі аміачні ароматичні параметри;
- pH – 4-5,5;
- вологість – не більше 1 %;
- добре розчинення у воді (понад 100 г/л при 20 °С);
- термовластивості (температура плавлення – ˃190 °С, кипіння не відбувається, оскільки йому передує розкладання);
- відсутність окислювальних і відновних властивостей;
- ненакопичення вологи з повітря під час зберігання;
- 100 % розсипчастість, незлипання і неущільнення гранул, а тому неутворення грудок;
- відсутність пилу;
- стабільність в нормальних умовах.
Все це пояснює легкість і ефективність задіяння цього універсального і ефективного удобрювального матеріалу. Він чудово підходить для створення добрив-комплексів, змішаних підживлень, приготування тукосумішей. Може використовуватися на будь-яких типах ґрунтів у різних кліматичних зонах під усі с/г культури в якості основного добрива, підживлення і для рядкового внесення, як при сівбі, так і просапним способом, при кореневих і листових підживленнях. Зернові культури та коренеплоди дуже добре реагують на нього на різних етапах вегетації. Примітним є забезпечення фосфорозасвоєння зеленими культурами. А ще те, що використання можливе як планово (можливість благотворного впливу на сільськогосподарські насадження на перспективу), так і екстрено (якщо вже встигли дати про себе знати початкові ознаки фосфородефіциту).
Склад. Амофос гранульований – це, головним чином, сукупність моно- і діамонійфосфату. Компонування двох цих речовин і дає амоній фосфорнокислий – речовину з хім. формулою NH4H2PO4+(NH4)2HPO4 (за формулами основних складників).
Зазначене добриво містить 52 % фосфору (у вигляді Р2О5) і 10-12 % азоту (52 до 12 – золотий стандарт його активних інгредієнтів, що забезпечує максимальну ефективність). Існує думка, що невеликий відсоток азоту (більш ніж в чотири рази нижчий, порівняно з фосфором) – мінус агрохімікату. Але ми б не квапилися з висновками. Від самого початку цей продукт розроблявся з конкретною метою – насичувати с/г культури фосфором, запобігати і заповнювати нестачу саме цього елемента, якщо з цією роботою не здатні впоратися інші МД. І заради справедливості варто зазначити, що зі своїм основним призначенням він справляється на ура. А значення азоту – другорядне. Він є супутнім компонентом, необхідним для водорозчинних фосфатів.
Також у його складі присутні В, Fe, Mn, Zn і Si, за якими – забезпечення належного метаболізму рослин. Баластні елементи практично відсутні, завдяки чому мінімізуються витрати на перевезення і зберігання, досягаються вигоди придбання і забезпечується раціональність залучення.
Технологія виробництва. Агропродукт, що розглядається, отримують шляхом хім. реакції, що іменується нейтралізацією, якій піддається H3PO4. Також участь в процесі бере нітрид водню.
Технологічне виготовлення і практичне залучення цього хімікату в нашій країні триває не одне десятиліття. Технологія створення відточена буквально до кожного дрібного нюансу. Відтак, якщо доведеться вибирати, на якому продукті зупинитися – українському чи закордонному, найкращим рішенням стане надати перевагу першому варіанту. Саме наш амофос принесе максимальну користь насадженням. Його вплив на рослини можна буде від початку передбачити повною мірою. Навіть якщо ви використаєте дещо підвищені обсяги, це не призведе до жодних негативів. Хоча, все ж, захоплюватися не варто: надмірні кількості цього матеріалу здатні нашкодити більшою мірою, ніж недостатні.
Застосування
Амофос – це одна з найкращих фосфоропідживок, застосування якої актуальне під час усього вегетаційного періоду, незалежно від виду ґрунту. Фосфор – стратегічний продукт, необхідний будь-яким аграрним культурам для оптимального росту і розвитку. Але особливо без нього не обійтися на початкових етапах ростових процесів. Це критичний період, коли подбати про надходження необхідних обсягів Р вкрай важливо, адже саме він є запорукою здорового розвитку та сили коренів.
Якщо концентрація фосфору в ґрунті оптимальна, всі культури добре і прискорено розвиваються, нові пагони формуються без проблем, рослини бездоганно протистоять посухам і майже не піддаються ніяким захворюванням. Якщо ж ґрунт не наситити фосфором в належних обсягах, проявляться ростові гальмування, поганий розвиток, уповільнення дозрівання плодів. Як результат, якість і кількість врожаю знизиться.
Амофос у найбільших обсягах використовується там (маються на увазі умови зростання і клімат), де сільськогосподарські рослини для оптимального розвитку не потребують збільшених кількостей N, але, разом з тим, відчувають гостру потребу в Р. Наприклад, це добриво найкраще, якщо необхідно здійснити планове внесення при посіві в посушливих кліматичних умовах. Також його часто вибирають для реанімаційних заходів, якщо виявляється нестача внесених планово фосфорних сполук або ж у випадку їх надмірно повільного засвоєння ґрунтом.
Характеристика та дія амонію фосфорнокислого пояснюють можливість його залучення і в якості основного удобрювального комплексу, і як додаткової підживки.
Якщо необхідні більші обсяги азоту, ніж передбачаються структурою амофосу, компонувати його рекомендовано з азотомонопродуктами. Він добре показує себе в тандемі з іншими МД. Однакові кількості P і N мають велике значення для більшості садово-городніх культур. Зверніть увагу: для більшості, але не для всіх. Якщо, скажімо, для огірків або для квітів, це так (амофос необхідно правильно поєднувати з іншими добривами), то у випадку з озимими і бавовником самого фосфорнокислого амонію цілком достатньо. Додатковий азот може знадобитися хіба що на більш пізніх етапах росту у вигляді допоміжної підживки.
Скільки добрива і як використовувати, залежить від багатьох чинників: від оброблюваної культури, типу ґрунту, його специфічних особливостей та іншого. Щоб вирахувати оптимальне співвідношення амофосу і азоту, необхідно врахувати як саму рослину, так і посівну площу.
Візьміть на замітку! Якщо потрібно нормалізувати фосфатний режим на нейтральному або лужному ґрунті, кращого варіанту, ніж амофос, для цього не знайти. Якщо ж підбирається удобрювальний матеріал для закритого ґрунту – ніщо не зрівняється зі сукупністю амофос + К + N. Про специфіку задіяння агропродукту, який ми з вами розглядаємо, на різних ґрунтах більш детально – далі.
Особливості застосування на різних ґрунтах:
- лісостепові та лугові чорноземи, дерново-підзолисті ґрунти. Гранули використовують в якості основного внесення, коли висаджують льон, зернові, буряки, картоплю. Основне завдання – нормалізувати розвиток цих популярних культур;
- прості, степові й карбонатні чорноземні ґрунти. Тут амофос – те, що потрібно. У жодних додаткових азотопідживленнях немає потреби;
- сіроземи і каштанові ґрунти. Щоб забезпечити максимальну врожайність, внесення цього МД актуально поєднувати зі зрошенням;
- солончаки, солонці та інші засолені землі. Гарантією високої ефективності та стабільності розвитку насаджень є сам амофос. Його стандартний склад тут підходить ідеально. Нічого іншого не потрібно;
- закриті ґрунти (парникове і тепличне вирощування). І тут без амофосу не обійтися.
Використання для популярних с/г рослин
Маючи відповідь на запитання, де купити фосфорнокислий амоній, не зайвим буде також розібратися в специфіці його задіяння для різних насаджень. Отже, амофос необхідний, головним чином, таким рослинам і для досягнення таких завдань:
- картопля. Завдяки амофосу максимізується врожайність. При оптимальних кількостях фосфору в коренеплодах збільшується відсоток крохмалю, в зв’язку з чим досягається розсипчастість. Додавайте по два грами в лунку – і все буде ОК;
- буряк різних видів. Насичення цукром + запобігання скупченню токсичних компонентів. Внесення актуальне при висаджуванні з дозуванням 5 г/м;
- виноград. Підживлення забезпечує наявність всіх потрібних поживних складових і блокує накопичення нітратів в ягодах. Задіюється тут амофос у рідкому вигляді кількаразово навесні. Як водний розчин з концентрацією 400 г/10 л – для першої обробки і з дозуванням 150 г/10 л – для другого підживлення, листового, необхідного через два тижні після першого;
- плодові рослини. Також удобрюються не раз. Оптимальна кількість речовини на перший раз – 15-20 г на один квадратний метр, для всіх наступних – 5-10 г/м;
- кущі та ягідні плантації. Основне внесення вимагає збільшених кількостей матеріалу – 15-30 г на 1 м², для підживлення вважаються нормальними дози в 4-5 г;
- квітники і газони. Тут ситуація практично аналогічна, як і в попередньому пункті. Правильне основне внесення для газону/квітника – 15-20 г/м², інші – 4-5 грамів.
Корисні властивості амофосу
І на завершення розгляду амофосу хочемо акцентувати увагу на тому, що його використання – запорука маси незаперечних плюсів. Легке розчинення фосфатів, присутніх у його складі, ефективність і універсальність роботи, а також величезна кількість інших передумов пояснюють, зокрема, такі позитивні моменти:
- сприяння чудовому розвитку і силі кореневої системи;
- поліпшення смакових властивостей продукції;
- підвищення стійкості до згубних впливів зовнішнього середовища;
- максимально можливе збільшення врожаю;
- подовження терміну збереження плодів та ін.
Звичайно, всього переліченого можна досягти, якщо вносити розглянутий хім. продукт своєчасно і згідно з приписами інструкції. Якщо ж фосфору рослинам бракуватиме, і при цьому нехтувати внесенням амофосу, негативні прояви не змусять себе довго чекати. Рослини будуть пригніченими, не стануть розвиватися, як слід, і т.д. Максимальна нестача фосфору можлива і найбільш небезпечна в період цвітіння і зав’язі плодів. Врахуйте це.