Аквадистилятор для лабораторії

Аквадистилятор для лабораторії

Лабораторний аквадистилятор (дистилятор для води) – це стаціонарний очисний електроприлад, що опріснює воду й позбавляє її від домішок. Тобто пристрій, що дозволяє якісно дистилювати воду, яка надалі використовується в аналітичних дослідженнях, при створенні робочих розчинів та реагентів.

Дистильоване водне середовище з аквадистилятора повинне відповідати таким характеристикам: молярна маса – 18,01 г/моль, кількість твердих компонентів після випаровування – не більше 5 мг/дм3.

Застосування

Цей прилад часто використовують медики і фармацевти, здійснюючи бактеріологічні дослідження та готуючи складові для хімічних дослідів. З його допомогою готують ін’єкційні рідини, ліки і розбавляють проби перед гомогенізацією. Тобто він важливий у всіх тих випадках, де є потреба в H2O як бездоганно чистому розчиннику.

Не обходяться без нього і в зернових лабораторіях, де вимірюють число падіння зерна, деформацію клейковини і замішують тісто для випічки-проби.

Значення дистилятора переоцінити складно, оскільки йому, крім усього іншого, під силу знищення небезпечних мікробів у момент доведення води до кипіння. А нинішнє водогінне середовище досить незахищене від проникнення різних бактерій та вірусів.

Принцип роботи

В основі – фізичне випаровування + конденсація. Під час обробки вода піддається двом трансформаціям: спочатку з рідкої стає газоподібною, а потім знову рідкою. У чому тоді сенс, якщо матеріал приймає початковий стан, а при цьому ще й витрачається електрична енергія і час на нагрівання й охолодження? У тому, що він справляється з тим, на що не здатні вплинути, скажімо, хлорування або УФ обробка – з видаленням мінеральних солей, домішок органічної та неорганічної природи і згубних мікроорганізмів. Коли відбувається нагрівання, то в газ перетворюється тільки вода, і тільки вона, вже очищена від усього перерахованого, набуває повторно рідкої форми.

Будова

Через спеціальний клапан, який регулює подачу, пристрій підключається до водогону. При надходженні у випарний котел, вода закипає під дією електричного нагрівача. Безпосередньо дистилятор охолоджує пару, перетворюючи її в рідину. Далі охолоджене середовище потрапляє до камери конденсатора.

Є ще такий елемент, як фільтри-сепаратори, що виконують додаткове очищення. Контролювати процес дозволяє блок електронного управління.

Швидкість виконання аквадистилятором свого призначення залежить від початкової температури, потужності нагрівального елементу, об’єму накипу на стінках випарного котла (не варто забувати про необхідність періодично здійснювати технічне обслуговування приладу), а також від присутності в складі охолоджувача.

У продажу є моделі з додатковим охолодженням, що забезпечується підключенням конденсаційного контуру до водогону. Вихід дистиляту з них збільшений, але і коштують такі прилади дещо дорожче.

Крім наявності додаткового охолоджувача, при виборі аквадистилятора варто звернути увагу на споживану електроенергію, обсяг накопичувача, водовитрати на нагрівання та охолодження, конструктивні особливості (підлогове або настінне виконання), масу, вагу і кількість води, що подається за певний часовий проміжок (продуктивність). До речі, останній параметр легко дізнатися з назви кожного представленого в продажу приладу.

Тепер, коли ви знаєте, як влаштований аквадистилятор для лабораторії, як він функціонує, для чого може знадобитися і на чому акцентувати увагу при виборі, будьте певні: придбання устаткування не створить вам жодних труднощів.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.