Засоби захисту рослин

Засоби для захисту рослин

Засоби захисту рослин – це спеціальні розробки, покликані рятувати зелені насадження (дерева, кущі тощо) від небезпеки різного ступеня і на різних стадіях впливу. Сучасні варіанти дозволяють вирішувати безліч проблем. Оскільки всім садівникам добре відомо, що шкідники і хвороби становлять особливу небезпеку рослинам з низьким імунітетом, обзавестися захисними препаратами намагаються до посадкового сезону.

Всі ЗЗР можна розділити на 3 групи:

Біологічні засоби як екологічно чистий продукт, що дає в результаті якісну і безпечну їжу з оброблюваних рослин, стають дедалі популярнішими з кожним днем. Вони виробляються з мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності. Вони безпечні не тільки для людини, але і для довкілля, для тварин, зокрема, риб і птахів. До незаперечних переваг мікробіологічних засобів належить тандем висока ефективність + екологічність, а також можливість безпечного поєднання з іншими препаратами. Механічні засоби поєднують у собі бинти, липкі стрічки, садовий вар, сітки від комах тощо. З усіх трьох груп саме ця вважається найменш ефективною, але результати дає помітні і застосовується повсюдно. Особливу увагу хотілося би приділити хімічним ЗЗР. Якщо перші два типи препаратів не допомагають, якщо потрібно усунути грибкові інфекції, прибрати бур’яни і рослини-агресори, якщо є потреба позбутися не тільки шкідника, а і його личинок, кладок яєць шкідників – все це в компетенції хімічних захисних засобів. Але тут важливо враховувати, що будуть знищені всі комахи (і шкідливі, і корисні), навіть якщо вашою метою було позбутися не комах, а, наприклад, інфекції. Для захисту рослин використовують хімічні та біологічні засоби. Хімічні препарати для захисту рослин називаються пестицидами. Їх класифікують за хімічним складом, об’єктами застосування, характером дії і способом проникнення у шкідливий організм. За хімічним складом засоби для захисту рослин поділяються на органічні та неорганічні сполуки, а також засоби біогенного походження. До органічних сполук входять хлорорганічні, фосфорорганічні, синтетичні піретроїди, нітрофеноли, похідні тио- и дитиокарбамінової кислот і т.п. Сполуки ртуті, міді, фтору, барію, бору, миш’яку і сірки належать до неорганічних сполук. Засоби для захисту рослин біогенного походження створені із продуктів життєдіяльності бактерій, вірусів, грибів або рослин. Ціна даних засобів залежить від їхнього призначення.

Основні підгрупи хімічних засобів захисту рослин:

  • Гербіциди. Рятують від бур’янів певний вид рослин.
  • Фунгіциди. Допомагають у боротьбі з грибками.
  • Інсектициди. Знищують комах, а також їхні яйця і личинки.
  • Десіканти. Зневоднюють рослини з метою передзбирального підсушування на корені. Рослини оперативніше дозрівають і висихають, унаслідок чого спрощується збирання врожаю за допомогою техніки.
  • Зооциди. Ефективні від гризунів.
  • Бактерициди. Захищають від різних бактеріальних хвороб.

Вибір конкретного препарату повинен ґрунтуватися на тому, з яким шкідником передбачається боротьба, і на необхідній дії: контактній (вплив винятково при дотику) або системній (знищення шкідників, що харчуються рослиною).

Використання засобів для захисту рослин

За об’єктами застосування засоби захисту рослин поділяються на інсектициди (проти шкідливих комах), акарициди (проти кліщів), нематициди (проти нематод), арборициди (проти деревної рослинності), родентициди (проти гризунів), гербіциди (проти сміттєвої рослинності) та фунгіциди (проти грибів). Купити у нас такі препарати можна без особливих труднощів, адже доставка здійснюється по всій Україні. Пестициди поділяються на контактні і системні. Контактні вбивають шкідливий об’єкт при контакті з ним. Системні проникають в тканини шкідника і рослини, яка страждає при живленні на такій рослині. Ціна не залежить від того контактні чи системні пестициди. Інсектициди найчастіше застосовують для захисту сільськогосподарської рослинності від комах-шкідників. Такі препарати можна придбати у формі розчинів, концентрованих емульсій, дустів, порошків, які змиваються і аерозольних препаратів. Від їхнього складу і форми напряму залежить ефективність. Асортимент інсектицидів постійно поновлюється у зв’язку із стійкістю певних комах, а також вдосконаленням самих препаратів з метою зменшення шкоди для організму людини. Доставка по Україні здійснюється на весь асортимент. У групі фунгіцидів є препарати, які застосовують для захисту насіння. Вони обеззаражують насіння та інший посадочний матеріал з метою захистити рослини у початковому періоді росту і розвитку. Вони можуть бути одноцільовими і комбінованими. Одноцільові препарати захищають насіння від хвороб, тоді як комбіновані від хвороб і шкідливих комах.

Хімічні ЗЗР та безпека

Всі препарати цієї групи мають менший чи більший ступінь токсичності, тобто кожен з них по-своєму небезпечний для людини. Тому працюючи з ними, необхідно використовувати ЗІЗ (спецодяг + респіратор). Вибираючи місце для зберігання, потрібно подбати про окреме приміщенні, що не є сусіднім з житловим. Розведення варто виконувати далеко від дітей і тварин, а залишки речовини після застосування бажано вилити в свіжу яму і прикопати.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.