Поташ (карбонат калію, калій вуглекислий)

91.80 грн (ціна за 1 кг)

Калій вуглекислий (карбонат калію, поташ) – середня сіль калію та вугільної кислоти, неорганічна речовина у вигляді безбарвного (білого або світло-сірого) дрібнокристалічного порошку з характерним лужним смаком, не має запаху. Швидко, можна навіть сказати, миттєво розчиняється у воді, утворюючи в водних розчинах сильнолужне середовище за рахунок гідролізу.

Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

На складах ПП Система Оптимум завжди в наявності поташ. У нас можна купити калій вуглекислий оптом за доступною ціною. Поташ має сертифікат якості. Якість, умови придбання та ціна поташ Вас приємно здивують. Наявність власних складів і автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку карбонату калію по всій території України. Ціна карбонату калію також залежить від обсягів закупівлі. При покупці поташу оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

Характеристики карбонату калію

Калій вуглекислий (поташ, карбонат калію, K2CO3) - неорганічна сіль калію і карбонатної (вугільної) кислоти білого або світло-сірого кольору. Карбонат калію добре розчинний у воді, його водні розчини мають лужні властивості, в етиловому спирті не розчинний. Поташ гігроскопічний і легко вбирає вологу з повітря. Має певні протимікробні властивості. Утворюється внаслідок взаємодії діоксиду вуглецю з розчином гідроксиду калію.

поташ карбонат калію формула

Поташ (калій вуглекислий, карбонат калію) – це біла або світло-сіра кристалічна речовина K2CO3, яка має лужні властивості та добре розчиняється у воді. Коефіцієнт розчинності поташу на 100 гр. води дорівнює 111,0 при 20 °С та 139,2 при 80 °С, з густиною 2,428 г/см³. Середня температура плавлення карбонату калію становить 891 °C.

Завдяки своїм хімічним властивостям калій вуглекислий широко використовується у скловарінні для виготовлення якісного скла або для проведення досліджень у лабораторних умовах.

Сьогодні поташ одержують дією двоокису вуглецю на спеціальний розчин їдкого калію, який утворюється при електролізі розчину хлористого калію.

Розрізняють такі види поташу, як кальцинований та півтораводний. Крім того, залежно від фізико-хімічних властивостей поташ поділяється на перший, другий та третій гатунок.

Cфери використання поташу (калію вуглекислого, карбонату калію)

Калій вуглекислий широко застосовується у різних сферах промисловості, будівництва та господарювання. Саме поташ є сировиною для створення необхідних сполук або фарб, а також він має властивість поглинання з газових сумішей сірководень. поташ протиморозна добавкаКрім того,  у будівництві карбонат калію застосовується, як морозостійка добавка, а у легкій промисловості поташ активно використовується для вичинки шкір. Калій вуглекислий є просто незамінною складовою для виробництва нових мийних засобів та оптичного скла. Також, вже давно є відомим, що унікальні властивості карбонату калію є одним з важливих елементів подовження життєвого циклу у рослин. Саме тому у сільському господарстві цей реактив є більш ніж популярним як мінеральне добриво.

Він використовується у хімічній, харчовій, легкій, скляній промисловості в сільському господарстві, у будівництві, у пожежній справі та в інших галузях. У легкій промисловості карбонат калію застосовують для вичинки шкір, у хімічній промисловості - як сировину для виготовлення фарб. У скляній промисловості поташ служить сировиною для виробництва оптичного скла та кришталю. У будівництві вуглекислий калій застосовують як протиморозну добавку до цементів. Поташ застосовується при виробництві синтетичних мийних засобів – для виготовлення рідкого зеленого мила. Ефективно поглинає сірководень у системах очистки газів. У пожежній справі вуглекислим калієм обробляють дерев'яні будинки та конструкції, а також використовують як джерело вуглекислого газу у вогнегасниках. Попіл рослин містить велику кількість калію вуглекислого (найбільше у соняшнику, гречці соломі), тому його можна застосовувати як калійне добриво. Зараз у сільському господарстві, щоб забезпечити культури калієм, замість попелу застосовується поташ. Калій вуглекислий ефективний для рослин, що чутливі до хлору, найчастіше застосовується на кислих грунтах. У грунт його вносять, змішуючи з торфом. У харчовій промисловості карбонат калію зареєстровано в якості харчової добавки E501. Використовується як харчовий емульгатор, може застосовуватись як регулятор кислотності та стабілізатор у безалкогольних напоях. Цей реактив застосовується у медицині як гомеопатичний засіб. Калій вуглекислий додають у мазі, для посилення лікувального ефекту протипаразитарних лікарських препаратів.

Калій вуглекислий (карбонат калію, поташ) – середня сіль калію та вугільної кислоти, неорганічна речовина у вигляді безбарвного (білого або світло-сірого) дрібнокристалічного порошку з характерним лужним смаком, не має запаху. Швидко, можна навіть сказати, миттєво розчиняється у воді, утворюючи в водних розчинах сильнолужне середовище за рахунок гідролізу. У етанолі, поміж тим, не розчинний. Залежно від фізико-хімічних властивостей, розрізняють три гатунки карбонату калію (1-ий, 2-ий, 3-ий). Сучасне отримання цієї речовини відбувається шляхом взаємодії розчину гідроксиду калію з вуглекислотою. Формула поташу – K2CO3.

Застосування калію вуглекислого

Ця речовина (кальцинований і півтораводний підвиди) знайшла широке застосування в різних галузях:

  •  будівництво (в ролі протиморозної добавки);
  •  скляна промисловість (виготовлення тугоплавкого, оптичного скла і кришталю);
  •  електровакуумне виробництво;
  •  хімічна галузь (створення фарб);
  •  легка промисловість (у процесі вичинки шкіри);
  •  сільське господарство (в якості добрива, життєво важливого для багатьох рослин);
  •  медицина (як компонент мазей, протикоростяних розчинів тощо);
  •  харчопром (у вигляді харчової добавки).

Сьогодні з вуглекислого калію особливо активно виготовляють рідке мило і мийні засоби. Пожежні служби його застосовують для обробки дерев'яних конструкцій. Завдяки потужним протимікробним властивостям, які пояснюються його лужністю, карбонат калію також часто використовують з метою дезінфекції.

Техніка безпеки при роботі з поташем

Калій вуглекислий належить до 3-го класу небезпеки, пожежо- та вибухобезпечний. Надто великої шкоди людині не завдає, але, використовуючи його, все ж, будьте уважні. При контакті вологої шкіри, слизових і дихальних шляхів із цією речовиною виникає подразнення. Тому роботи з поташем варто проводити в спецодязі (захисному костюмі, масці, маслобензостійких рукавичках і спеціальному взутті).

Якщо ж станеться так, що цей реактив здійснить ураження, необхідно викликати швидку, а до її приїзду забезпечити потерпілому змінний одяг, спокій, тепло і свіже повітря. Якщо вуглекислий калій потрапить на шкіру, потрібно довго і ретельно промити місце ураження водою, оперативно, видаляючи збудник подразнення. Очі варто промивати холодним струменем води, а шлунок – водою через зонд в обсязі 10-12 літрів.

Карбонат калію (поташ) - упакування, транспортування, зберігання

Упакування поташу відбувається, як правило, в мішки (ламіновані, комбіновані, спеціальні паперові, поліетиленові тощо) або спеціалізовані одноразові контейнери (біг-беги).

Транспортування можливе будь-яким видом критого транспорту, за винятком повітряного. Упакованим у контейнери, карбонат калію можна перевозити у відкритих вагонах без перевантажень на шляху.

Зберігання поташу повинне здійснюватися в закритих коморах, з унеможливленням проникнення до речовини вологи. Термін зберігання – 1 рік з дати виготовлення.

Якщо Вам потрібно купити оптом карбонат калію, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на поташ, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

 СЕРТИФІКАТ ЯКОСТІ

Поташ (калій вуглекислий, карбонат калію) К2СО3

Кваліфікація

тех

Виробник

Корея

Термін зберігання   

1 рік

Показники якості

Показник

Норматив

Випробування

1

Калій вуглекислий (К2СО3), %

99,85

2

Хлорид калію (КCl), %

0,005

3

Залізо (Fe), %

0,0001

4

Гідроксид калію (КОН), %

0,19

5

Карбонат натрію (Na2CO3), %

0,74

6

Сульфат калію (K2SO4), %

0,002

7

Втрати при висушуванні, %

0,06

8

Миш’як (As), %

сліди

9

Важкі метали (Pb), %,  не більше

0,0002

10

Хлорат калію (KClO3), %

0,004

11

Нікель (Ni), ppm

сліди

12

Нерозчинні у воді речовини, %

0,0005

Лабораторний висновок: якість товару відповідає оригінальному сертифікату виробника.

Міжнародна назва potassium carbonate
Хімічна формула K2CO3
Назви-синоніми калієва сіль вугільної кислоти, карбонат калію, поташ, калій вуглекислий

Вага

фасування 1000 кг

мішок 25 кг

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Поташ (карбонат калію, калій вуглекислий) за вигідною ціною, також замовити Поташ (карбонат калію, калій вуглекислий) з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.