Тартразин Е102

432.00 грн (ціна за 1 кг)
Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Тартразин Е102

Тартразин Е102 – ця назва належить синтетичному харчовому барвнику, відсутньому в природному середовищі в чистому вигляді. Отримується з виробничих відходів – кам’яновугільного дьогтю. Випускається яскраво-жовтого, жовто-лимонного кольору. Самостійно застосовуючись, надає продуктам відповідного забарвлення. Коли ж поєднується з іншими барвниками (що теж досить часто реалізується на виробництвах), допомагає отримувати різні кольори та відтінки: зелений, синій, чорний, коричневий, червоний, фіолетовий тощо.

Використовується у харчовому сегменті, фармацевтиці, текстильному напрямку, для створення автохімії, косметичних, мийних та інших засобів. Значне поширення тартразин-tartrazine (здебільшого виробництва Індія) отримав, оскільки коштує зовсім недорого. Добавка Е 102 – один з найдоступніших синтетичних барвників. Дозволена до застосування в країнах Європи.

Загальна характеристика

Е102 випускається в порошкоподібному (пудровому) вигляді. Добре розчиняється у воді. Є термостабільною та кислотостійкою речовиною.

Молярна маса – 534,37 г/моль.

Хімічна формула: C16H9N4Na3O9S2.

При використанні, зберіганні та перевезенні потрібно враховувати, що цей водорозчинний дрібний порошок жовтого кольору з золотавим відтінком є досить дисперсним, тому може розпорошуватися. А під дією світла може підлягати розпаду на простіші сполуки, відтак зберігати його потрібно в щільно закритій тарі з темними стінками, котра не пропускає сонячні промені. Вдале місце – сухе темне приміщення без зайвих різких запахів. Оптимальна температура – 10-25 ℃, відносна вологість – до 75 %. Злежування пудри під час зберігання допустиме, матеріал при цьому не втрачає своїх властивостей.

Застосування

Для надання продукції жовтого (і не лише) забарвлення барвник тартразин застосовується у харчопромі, фармакології, косметичному виробництві, миловарінні, текстильній галузі. З його участю:

 • створюють автомобільну хімію та побутові мийні засоби;
 • виготовляють одноразовий паперовий посуд для закладів швидкого харчування;
 • виробляють медикаменти і БАДи (надають колір рідинам, таблеткам та капсулам передусім для розрізнення препаратів на вигляд);
 • фарбують шовкові й вовняні тканини, аби урізноманітнювати асортимент текстильної продукції;
 • роблять чорнила для письмового приладдя, штемпельні фарби, клеї для конвертів;
 • готують рибні прикормки і корми для домашніх тварин.

Кожна група продукції передбачає свої оптимальні дозування барвника. Визначаються вони лабораторно. Як правило, на 100 кілограмів готового продукту задіюється 2-5 г тартразину.

Використання Е102 потребує врахування низки аспектів:

 • для роботи рекомендовано брати дистильовану або очищену за вимогами стандарту воду, адже у твердій воді розчинність матеріалу погіршується, можливе утворення осаду;
 • для розчинення слід застосовувати посуд зі скла, пластику, емальований або із нержавіючої сталі. Алюмінієві, мідні, залізні та інші металеві ємності можуть спровокувати знебарвлення;
 • часткове або повне знебарвлення також можливе при контакті з хлором водогінної води (ось ще одна причина, чому застосовуватися має вода відповідної якості), а ще з інвертним цукром, антиоксидантом аскорбіновою кислотою, консервантом діоксидом сірки, сильними кислотами й киснем, що має враховуватися при компонуванні інгредієнтів і зберіганні;
 • внесення барвника має відбуватися поступово до отримання потрібного ступеня забарвлення або відповідно до рецептури;
 • щоб розчинення відбулось, як треба, в процесі приготування розчину його необхідно інтенсивно перемішувати;
 • аби максимально знизити час і силу температурного впливу, будь-який із барвників бажано застосовувати на якомога пізнішому виробничому етапі;
 • зберігати готовий розчин можна до трьох діб в оптимальних умовах, при тривалішому зберіганні доведеться задіювати консерванти.

Позаяк Е 102 – це синтетичний компонент, він має низку суттєвих технологічних переваг над натуральними. Має високу якість та простий у використанні. Забезпечує яскравість кольору, характеризується легким відтворюванням. Поряд з чудовою розчинністю у воді, примітний легкістю змішування з іншими барвниками. Чутливість синтетичні харчові барвники до усіляких виробничих технологічних факторів мають значно меншу, аніж натуральні, а терміни зберігання – триваліші. Це на додачу до доступної ціни тартразину й пояснює, чому виробники харчової, косметичної, фармацевтичної та іншої продукції незмінно активно залучають його у виробничу практику.

Використання барвника в харчовій промисловості

Харчова промисловість – найактивніший споживач добавки Е102. Тут вона використовується з однією із двох цілей:

 1. Покращення природного кольору їжі.
 2. Надання кольору безбарвним продуктам.

Найчастіше цю добавку залучають до створення кондитерських виробів, консервованої продукції, напоїв усіх відтінків жовтого. З її допомогою виготовляють апетитні торти, тістечка, цукерки, кекси, булки і печиво, овочеві, фруктові й ягідні консерви (консервований горошок і кукурудзу, яблучні соки, мариновані огірки), газовані та негазовані, алкогольні й безалкогольні, енергетичні і спортивні напої, а також порошки для їх приготування. Для поліпшення колірних параметрів вона може вводитися в тісто, креми, мастики, наповнювачі та начинки, кондитерські посипки, айсинги, марципани, йогурти, морозиво, сиркові десерти, желе, джеми, пудинги, супи і пюре швидкого приготування, напівфабрикати, приправи, гірчиці, соуси, плавлені сирки, крабові палички, чипси, попкорн, жуйки тощо. Тартразин лежить в основі такого товару, як харчовий барвник жовтий для пасхальних яєць. Може задіюватися при переробці риби і м’яса, при створенні молокопродуктів.

Популярність у харчопромі легко пояснюється фарбуванням продуктів в яскраво-жовте забарвлення, що викликає позитивні емоції та пробуджує апетит. Також можливістю створювати численні колірні відтінки, завдяки безпроблемному компонуванню тартразину з іншими харчовими пігментами. А ще відсутністю впливу на смакові параметри їжі. До прикладу, кондитерський декор залишається таким самим на смак, як і до введення барвника. І все це без жодного відображення на собівартості продуктів, завдяки низькій вартості барвника.

 Тартразин для миючих засобів та косметики

Виготовлення хімії та косметики – це ще один напрямок, де дуже часто не обходяться без тартразину.

Його вносять у рідкі мийні засоби, зокрема для миття посуду та прибирання. Без нього не випускається певна частина автохімії та автокосметики, як от антифризів, очисників пластику та вінілу тощо.

З його допомогою надають приємне забарвлення засобам гігієни, очисникам для рук після виробничих та ремонтних процесів, милу, гелям для душу, пінам для ванни, зубним пастам й рідинам для ополіскування ротової порожнини, антисептикам для рук, парфумам і дезодорантам. З ним у складі існує чималий асортимент доглядової косметики для шкіри (наприклад, зволожувальні креми, лосьйони для засмаги) і волосся (шампуні, кондиціонери тощо). Без нього часто не обходяться й декоративні косметичні засоби: тіні, рум’яна, пудри, помади, а ще фарби для гриму й тимчасові тату. Цей компонент можна зустріти в лаках для нігтів та рідинах для їхнього зняття.

Тобто спектр застосування надширокий, і вже цілком зрозуміло, чому так є.

Вплив на організм: користь і шкода

Позаяк ця добавка має синтетичне походження, вона не характерна для живих організмів. Про яку-небудь користь для людини сьогодні немає наукових підтверджень. Тож її плюси концентруються безпосередньо на функціональному спектрі та виконуваних у різних сферах завданнях, пов’язаних з роботою над кольором.

Що стосується шкоди, то це питання може викликати суперечливі думки. З одного боку, доведено, що Е-102 здатна провокувати й загострювати алергійні реакції у вигляді шкірних висипів, підвищувати гіперактивність, викликати безсоння, погіршувати концентрацію уваги та загалом мозкову діяльність у малих дітей. З іншого – вона дозволена до використання у певних концентраціях, і якщо їх не перевищувати, негативні наслідки не дають про себе знати.

Тож, виробники повинні, особливо, якщо мова йде про продукти харчування для дітей, не лише дотримуватися дозволених дозувань, а й розміщувати на упаковках спеціальні інформаційні написи. А споживачі не мають налягати на тартразиновмісну їжу та напої, аби не переступити поріг безпечного і допустимого (7,5 мг на кожен кілограм маси тіла). Для дітей такі продукти краще не купувати або купувати у мінімальних об’ємах.

Стосовно провокування головного болю, онкологічних захворювань, астми, погіршення чоловічого здоров’я та усього іншого, на що можна натрапити в інтернеті, це ніщо інше, як міфи.

Як купити тартразин оптом від ПП «Система Оптимум»?

Якщо у вас є потреба в купівлі цього барвника в Україні, найкраще рішення – звернутися до компанії «Система Оптимум». Ми реалізуємо продаж тартразину оптом та в роздріб. На кожну поставку надається гарантія якості. Товар – у постійній наявності на складі, тож може бути відправлений вам у потрібний час. Доставка по Україні можлива різними способами, залежно від актуальних об’ємів, локації та побажань замовника. Ціна на тартразин Е 102 у нас дуже приваблива. Актуальна вартість 1 кг вказана вище.

Купити тартразин можна, зателефонувавши за контактними номерами або оформивши замовлення через сайт. Обирайте, як вам зручніше, й звертайтеся!

Замовляйте цей та інші барвники, а також інші хімічні речовини для свого підприємства у компанії «Система Оптимум» – високу якість і доступність продукції, стабільність, лояльність та зручність співпраці гарантуємо!

Часто задавані запитання:

Чи дозволено використання E 102 в Україні?

Так, дозволено. І в Україні, й у інших країнах Європи, а ще в Америці та Канаді.

Кілька десятиліть тому у деяких країнах діяла заборона на його використання. Але нові проведені дослідження й перерозгляд питання дозволили включити Е-102 у список дозволених харчових добавок. Головне, щоб наявність у продукті була вказана на його упаковці. Ну і, звичайно ж, щоб дотримувалися норми введення.

Якого кольору барвник тартразин?

Це харчова добавка жовтого кольору. Такого ж забарвлення надає й продуктам, якщо вводиться в них без залучення інших барвників. Відтінки жовтого можуть злегка варіюватися у різних виробників від лимонного до золотавого.

Чи безпечний тартразин в складі хімії для авто?

Тартразиновмісна хімія для авто цілком безпечна при використанні, якщо безпечні інші компоненти складу, якщо дотримані пропорції введення та компонування, якщо використовувати її згідно з рекомендаціями. В рідкісних випадках можливі індивідуальні алергійні прояви на шкірі.

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Тартразин Е102 за вигідною ціною, також замовити Тартразин Е102 з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.