Ментол

1410.00 грн (ціна за 1 кг)


Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Якщо вам знадобилося ментол купити оптом для застосування в тому чи іншому промисловому напрямку, компанія «Система Оптимум» – до ваших послуг. Ми реалізуємо зазначений хім. продукт у різних обсягах, зокрема дрібним оптом від 1 кг і більшим, починаючи з 25 кг. Працюємо по всій території України. Замовлення приймаємо від підприємств різної спрямованості, кожне опрацьовуємо максимально оперативно і відповідно до потреб клієнта. Ми не завищуємо ціни і, про яких би розмірів партії не йшлося, забезпечуємо взаємовигідну співпрацю, що залишає по собі тільки приємні враження. Купівля ментолу в нашої компанії – це гарантія якості, доповнена доступністю, комфортом та оперативністю.

Ментол (гексагідротимол, м’ятна камфора) – це органічна речовина у вигляді безбарвної/білої блискучої кристалічної субстанції. Є вторинним метаболітом рослин-представників сімейства губоцвітих. Добувається двома шляхами: з м’ятної сировини (ефірної олії м’яти перцевої) та синтетично.

Ментол – це прозорі кристали (призматичні або голчасті), які нескладно плавляться в умовах кімнатної температури. Добре розчиняється майже в будь-якому органічному розчиннику, при зануренні в метилкарбінол, ацетатну кислоту, гексан, терпентинну олію, ефір, діоксид сірки, нітрид водню, пахучі есенції, диметилкетон, трихлорметан. Що стосується розчинення у воді, то воно слабке – всього близько 0,05 %. З огляду на структурні особливості, ця речовина належить до монотерпенових спиртів.

Примітна специфіка – освіжаючий смак з гірчинкою, характерний запах потужної і виразної м’ятної свіжості, плюс забезпечення такого фізіологічного ефекту, як формування відчуття прохолоди. Ментол – це активатор TRPM8 іонного каналу (трансмембранного білка TRP-каналів). Холод відчувається саме тому, що цей іонний канал активується.

Ментол – це вісім ізомерів (в т.ч. неоментол, ізоментол і неоізоментол), властивості яких дуже близькі. Основний природний – (-)-ментол (1R,2S,5R) конфігурація. Місцеве анестезування, стимуляція холодових рецепторів шкірних і слизових структур, легке антисептування – основні функціональні впливи цього матеріалу, що пояснюють його використання в фармацевтичних та медичних цілях. Специфічні смако-ароматичні параметри – передумова популярності в харчовій галузі (при виготовленні чималого переліку найменувань їжі та напоїв). Крім того, м’ятна камфора знаходить широке застосування в косметологічній сфері, парфумерному виробництві, при створенні гігієнічних засобів, у миловиробництві, тютюновій промисловості, хімічному синтезі та органічній хімії. У кожному з напрямків виконує свій перелік ролей, що відрізняються і в кількісному плані, і за своєю суттю.

Ментол, ціна якого на сьогодні не є перешкодою для придбання (у випадку з нашою компанією тим паче), володіючи структурою вторинного спирту, бере участь в різних реакціях:

  • окислення до ментону при дії хромової к-ти (не є винятком розрив кільця);
  • безпроблемне дегідрування, передусім в 3-ментен при дії 2 % H2SO4;
  • дегідрування в тимол при пропусканні над Cu в температурних умовах 230-240 °С;
  • перетворення в ментилхлорид за участю п’ятихлористого фосфору;
  • формування n-цимолу під час спільного нагрівання з мідним купоросом до t близько 270 °С;
  • утворення ізомерами n-ментану, якщо нагрівання відбувається в поєднанні з йодоводнем.

Молярна маса – 156,27 г/моль, густина – 0,890 г/см³. Термічні властивості: t плавлення – в середньому 42,5 °С (дещо відрізняється у різних ізомерів), t кипіння – 212 °C, t спалаху – 93 °C. Формула – C10H20O.

Ідентифікація речовини здійснюється шляхом кольорової реакції. Стійкий синьо-фіолетовий колір спеціального середовища (1 % ваніліновий р-чин + концентрована H2SO4) сигналізує про те, що в ньому присутній ще один компонент, а саме ментол. Щоб зрозуміти, який його ізомер актуальний, необхідно визначити температуру плавлення, або розглянути фіз. властивості, смак та інтенсивність аромату, оскільки у різних ізомерів ці параметри відрізняються.

Отримання ментолу може здійснюватися або із застосуванням натуральної сировини (м’ятної ефірної олії), або ж синтетично. Перший спосіб передбачає лужний гідроліз складних ефірів олії м’яти перцевої, утворення ефіру борної кислоти, відгін летких компонентів в умовах вакууму й гідроліз борного ефіру карбонатом натрію. Відгін ментолу відбувається разом з водяною парою, а його кількість сягає до 70 % від загального обсягу ефірної олії.

Ментол, що отримується з природної сировини, не здатний задовольняти повною мірою кількісні запити різних промислових галузей. Тому цілком логічна популярність його синтезу. Здійснюється асиметричним гідруванням. Поширені джерела: тимол, пулегон, ментон, піперитон і 3-карен.

Зберігання. Щоб ментол і його ізомери не втратили своїх цінних характеристик, зберігати їх потрібно в щільно закупореній упаковці. Місце має бути сухим, прохолодним, захищеним від світлового випромінювання. Оптимальний температурний режим – до 15 °С. Доступ дітей краще обмежити. Гарантійний термін придатності, в середньому, становить 3 роки з дня виготовлення.

Застосування ментлолу

Специфічні властивості, характеристики та впливи цієї сполуки пояснюють, чому ментол купити сьогодні доводиться для задіяння в різних промислових напрямках. Розглянемо коротко основні сфери, в яких він затребуваний:

  • харчопром. Головна технологічна функція, яку ця речовина покликана виконувати в цьому сегменті – ароматизація. Чого саме? Кондитерки, алкогольних і безалкогольних напоїв, а також низки інших харчових продуктів. Ця популярна ароматична есенція використовується при виготовленні пряників, карамелі, льодяників, мармеладу та інших солодощів. Нерідко є бажаним компонентом жирових і молочних продуктів, наприклад, морозива. Її додають до хлібобулочної продукції, харчових концентратів, наповнювачів, соусів, начинок та ін. Це незмінна структурна частина безлічі жувальних гумок: золотий стандарт – жуйка зі смаком ментолу. З ментоловмісних напоїв слід згадати чаї, віскі, коньяки, лікери та коктейлі. За допомогою цього харчового ароматизатора виробничі технологи та господині в побутових умовах привносять в кулінарну продукцію певну пікантність, акцентують смако-ароматичні параметри. Правда, що важливо, аби результат був позитивним, потрібно точно дотримуватися дозувань, передбачених рецептурами. Що стосується безпосередньо внесення в харчовий продукт, то воно може бути як окремим, так і поєднаним з рідкими речовинами, які є частиною страв (водою, олією, соком тощо);
  • медицина і фармацевтика. У більшості людей ментол асоціюється з фармацевтичною продукцією. Це логічно, адже добавку, що розглядається, часто вводять в лікувальні пастилки, таблетки, спреї тощо. Мабуть, найвідоміший ментоловмісний лікарський продукт – рефлекторний судинорозширювальний препарат валідол. Що ще? Бороментол, кишеньковий інгалятор інгакамф, краплі Зеленіна, ланолін-вазелінова мазь, ментоловий олівець... Ментол вводять в безрецептурні ліки від кашлю, ревматизму, втоми, м’язових болів та ін., які можуть застосовуватися по-різному. Так, різного роду розчини (спиртові, ефірно-спиртові та олійні) призначаються для зовнішнього використання при свербінні від дерматитів, екзем та інших шкірних недуг, а також при мігренях, невралгіях, міалгіях, артралгіях і легких формах стенокардії (у зв’язку зі здатністю розширювати коронарні судини). За допомогою ментоловмісних олій вдається протистояти занепаду сил, недосипанням і надмірним збудженням. Інгаляційні засоби і краплі в ніс використовуються при запаленнях верхніх дихальних шляхів, при нежиті, трахеїті, ларингіті, фарингіті й т.д. Емульсії-заспокоювачі ШКТ вживають всередину, нерідко в комплексі з валеріаною, красавкою та іншими лікарськими травами;
  • косметичне виробництво. Ментол – популярний компонент різної косметики для обличчя, рук, ніг і тіла, загалом, зокрема кремів, мазей, гелів, лосьйонів, масажних, антицелюлітних і протикуперозних засобів. Ним також ароматизують доглядову косметику і продукти гігієни: шампуні й бальзами для волосся, зубні пасти, спреї для ополіскування ротової порожнини з метою очищення і освіження. Та не ароматизацією єдиною... Як компонент шампунів м`ятна камфора перешкоджає подразненням шкіри голови. Завдяки їй волосся довше залишається чистим, забезпечується прохолода в спеку. У складі засобів для депіляції (наприклад, восків) ця субстанція знижує больові відчуття. В креми для ніг її додають, щоб сприяти зняттю втоми, набряків і виконанню ролі дезінфектанту. В ранкових засобах ментол виступає тонізатором, допомагає прокинутися і збадьоритися, а як інгредієнт вечірніх, навпаки, знімає напругу й заспокоює;
  • парфумерна галузь. Сьогодні гексагідротимол є популярною частиною парфумерних композицій. Побачити його в складі парфумів або туалетної води можна досить часто. А ось ще кілька десятиліть тому все було інакше, запах м’яти асоціювався переважно з гігієнічними засобами. У наші ж дні парфумери вдало компонують ментоловий аромат з цитрусовими, геранієвим та іншими, формуючи гармонійні популярні тональності;
  • виробництво мила. Нерідко ментолом ароматизують і такий продукт, як мило. Внесення ментолової холодинки – запорука приємної прохолоди та підбадьорливого відчуття свіжості по всьому тілу. Чудовий варіант ароматерапії в домашніх умовах. Збираючись робити натуральне ментолове мило, врахуйте три моменти. По-перше, те, що обсяг ментолу від загальної маси олій не повинен перевищувати 5-15 %. По-друге, те, що компонувати цю добавку з іншими ароматизаторами слід вкрай обережно: далеко не з багатьма запахами ментол поєднується добре, один з винятків – тандем ментол + евкаліпт. Такий варіант не тільки радує ароматною композицією, а й сприяє очищенню дихальних шляхів, ефекту невеликого місцевого анестезування, активізації холодових рецепторів шкіри і слизових. По-третє, значення має і, власне, спосіб внесення зазначеної сполуки. Найкраще її спочатку (перед заливкою в форму) розчинити в малій кількості води або рослинної олії-основи. Якщо при цьому передбачається використання й інших олій, їх слід розчиняти спільно;
  • хімія. Ментол знайшов застосування в хімічному синтезі. З його участю виготовляють зокрема такі хім. речовини, як ментилові ефіри (ментон, ментилацетат та ін.). Ментилацетат, до слова, важливий для парфумерного виробництва, позаяк є джерелом квіткової ноти і вводиться, головним чином, у квіткові композиції з ароматом троянд. Не обходиться без ментолу і органічна хімія, а точніше стереоспецифічний (асиметричний) синтез. Тут примітна хіральність речовини: вона використовується в класичній методиці поділу хіральних карбонових кислот при утворенні ментилових ефірів;
  • тютюнова промисловість. Ментол кристалічний купити нерідко доводиться і для цього напрямку, оскільки він чудово справляється і з ароматизацією тютюну. Його роблять компонентом сигарет, щоб знизити ступінь подразнення легенів цигарковим димом. Шанувальників ментолових сигарет достатньо по всьому світу. Особливо їм надають перевагу жінки, але й серед чоловіків є ті, які обирають саме такий варіант. За що тютюнова продукція з ментолом цінується споживачами? За м’яке і легке охолодження-освіження горла, за приємний післясмак, схожий на присмак м’ятної жувальної гумки.

Фармакологічні властивості

При поверхневому розгляді зазначеної речовини може здатися, що спектр її функціональних впливів обмежується ароматизацією, максимум – забезпеченням ефекту прохолоди в спеку (зниження місцевої температури). Але ми з вами вже знаємо, що її неспроста цінують в медицині. Тож, які фармакологічні властивості гексагідротимолу? З якими завданнями він справляється в складі ліків, косметики та гігієнічних засобів?

Ментол – речовина, якій під силу таке:

  • охолоджувальний вплив;
  • заспокійливий ефект;
  • місцеве знеболення, зниження больових реакцій;
  • надання тонусу і свіжості шкірним покривам, підвищення їх захисних властивостей;
  • зниження активності функціонування сальних залоз;
  • усунення запалень, подразнень і почервонінь;
  • антибактеріальний і антисептичний впливи;
  • боротьба зі спазмами різної етіології;
  • вітрогінна й жовчогінна дії;
  • позбавлення від нудоти і блювоти;
  • поліпшення травних процесів й налагодження апетиту;
  • жарознижувальний ефект;
  • відхаркувальна дія;
  • венотонізація;
  • рефлекторний коронародилатуючий вплив;
  • зменшення нервово-рефлекторної збудливості;
  • антиангінальний ефект;
  • нормалізація кровообігу, відтоку і дренажу крові;
  • розслаблення м’язів;
  • виведення токсинів.

Ментол добре показує себе при алергіях, спровокованому ними свербінні. Його бояться мікроби. Він здатний загоювати судини, лікувати мігрень, піклуватися про шлунково-кишковий тракт, знижувати артеріальний тиск, протистояти фізичним і психоемоційним навантаженням, боротися з проблемами сечостатевої системи і позитивно впливати на нервову. Завдяки йому поліпшується стан шкіри і волосся. Мало що може зрівнятися з його здатністю налагоджувати терморегуляцію: охолоджувати при високій температурі та зігрівати при низькій. Ліки і косметика, у складі яких присутня м`ятна камфора – це ті засоби, що покращують і самопочуття, здоров’я, і зовнішність, красу. Забезпечення бажаного терапевтичного ефекту при дотриманні дозувань і способу застосування гарантоване.

Знадобився ментол, ціна якого – одна з найкращих на українському ринку, якість не підлягає сумнівам, а умови придбання вигідні та комфортні? Компанія «Система Оптимум» готова прийняти ваше замовлення без зволікань. Звертайтеся!

Вага

фасування 25 кг

фасування 1 кг

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Ментол за вигідною ціною, також замовити Ментол з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.