Сірка для лохини: види та норми внесення в ґрунт | Система Оптимум

Сірка для лохини: види та норми внесення в ґрунт | Система Оптимум

Сірка для лохини – особливості та норми застосування

Розглядаючи тему «сірка для лохини», важливо з’ясувати чимало питань. Починаючи з потреб та особливостей самої ягоди, сприятливих умов для її росту і плодоношення, й закінчуючи різними аспектами використання при її вирощуванні сірки, а також тим, яка сірка потрібна для цього й де, власне, можна купити зазначений підкислювач ґрунту.

Якщо ви плануєте посадити лохину на ділянці й самостійно вирощувати її для власних потреб або ж на продаж, вам обов’язково слід якомога детальніше ознайомитися із цією культурою вже зараз. Так зможете унеможливити усілякі ризики, забезпечити рослинам сприятливі умови для росту, розвитку і плодоношення.

Якщо ви вже вирощуєте лохину, проте не задоволені результатами (рослини не розвиваються, як слід, ягоди не тішать кількістю, розмірами та/або смаковими параметрами), вам теж потрібно почитати цю статтю. Ми розповімо про особливості зазначеної с/г культури, розкриємо питання значимості для неї сірки, зорієнтуємо у видах, нормах і способах застосування цього матеріалу. Завдяки цьому ви зможете виправити поширені помилки й отримати той урожай, якого хочете.

Особливості культури, значення та властивості сірки для ґрунту для лохини

Лохина – це багаторічний кущ, на якому ростуть смачні та поживні ягоди. Якщо раніше ця культура вважалася досить рідкісною, то сьогодні є мало не найпопулярнішою з-поміж ягідних. Існують різні види і сорти цього куща, проте найбільше розповсюдження здобула лохина високоросла (розвивається до двох метрів у висоту та ширину). Ягоди у неї великі (до 2 см в діаметрі), кольору індиго, зі сизуватим нальотом зверху та зі щільною солодкою м’якоттю всередині, мають інтенсивний і водночас ніжний смак.

Посадка лохини здійснюється навесні. Найкращий час – перед вегетацією або на самому її старті. Як правильно посадити лохину весною? Підготувати посадкові заглиблення глибиною та шириною до пів метра, помістити в яму по саджанцю, акуратно засипати землею й рясно полити. А на фінальному етапі ще й одразу замульчувати десятисантиметровим шаром торфу, кори або хвої.

Також можлива посадка восени, інколи – навіть влітку. Проте в цих двох випадках слід враховувати важливі нюанси. При посадці в осінній період є значно більші ризики, що коріння погано приживеться, у рослини виникне стрес, який проявиться ростовими ривками і пагонів, і кореневої системи. Це, своєю чергою, спровокує те, що насадження можуть не встигнути підготуватися до зимових холодів. Що стосується висаджування в літній період, то ключове значення відводиться забезпеченню рослині крапельного поливу.

Якщо вам хтось скаже, що лохина – рослина абсолютно невибаглива, може рости при будь-яких умовах і не потребує ніякого догляду, не вірте. Щоб отримати врожай, мінімум, який їй необхідно забезпечити – добре освітлене тепле відкрите місце з належною циркуляцією повітряних мас і специфічний грубий кислий ґрунт. Це обов’язкові умови вирощування. І якщо з місцем усе більш-менш зрозуміло, то стосовно характеристик землі слід розібратися детальніше:

  • оптимальний діапазон pH ґрунту для лохини – 3,5-4,5;
  • текстура має бути грубою, такою, через яку добре проходять вода і повітря;
  • ідеальні типи – торф’яники, супіски, легкі суглинки з торф’яною складовою;
  • висока родючість, концентрація гумусу від 3,5 %;
  • постійні параметри вологості помірного ступеня, без затоплень, застоїв води та підвищеної сирості.

Усі ці умови слід забезпечити заздалегідь, ще з осені, щоб посадка навесні пройшла успішно. На допомогу прийдуть органічні матеріали: торф, голки хвойних порід, солому, перегній або компост. Для розрихлення можна застосовувати тирсу, для закислення – сірку. Якщо земля важка, а ґрунтовим водам характерний високий рівень, актуальним стане дренаж.

Забезпечення належного рівня pH ґрунту – один із ключових моментів при обробці та вирощуванні лохини, щоб кущі росли добре й плодоносили щедро. Якщо кислотність не забезпечити до значення 4,5, рослина страждатиме від хлорозу. Якщо ж рівень pH буде надто низьким (меншим, ніж 3,5), це призведе до загибелі симбіотичних грибків, що життєдіють на корінні й реалізують його живлення. Результатом стане недоотримання насадженнями поживних компонентів з усіма закономірними супутніми негативами. Тому при вирощуванні лохини дуже важливо регулярно вимірювати значення кислотності ґрунту (які способи для цього існують, можете дізнатися з інших статей нашого блогу). А ще необхідно не нехтувати й регулювати pH з використанням сірки для підкислення ґрунту (якщо саме така потреба виникла). Рівень кислотності – одна із ключових характеристик якості землі на ділянці. Саме за нею закріплене визначення характеру різних біологічних та хімічних реакцій, які здійснюються в ґрунтовому середовищі. Саме вона впливає на те, з якою швидкістю відбуваються хім. процеси.

Сірка для лохини – це досить значимий підкислювач ґрунту природного походження. Порошкоподібний або гранульований реактив жовтого кольору, забезпечуючи оптимальну кислотність ґрунту, сприяє здоровому росту та розвитку насаджень. Застосовується для різних сільськогосподарських культур, проте лохині несе особливу цінність, з огляду на свої примітні властивості.

У сірці відсутні важкі метали, хлор і натрій. Вона є тривало діючим добривом. Гранульований матеріал не лише підкислює ґрунт, а й стоїть на сторожі пожовтіння зеленої маси саджанців, допомагає рослинам засвоювати потрібні для здорового розвитку мікро- і макроелементи (N, P, K, Mg та Fe). Якщо ж використовується колоїдна сірка для лохини, придбати яку сьогодні зовсім нескладно, то забезпечуються такі додаткові переваги, як покращення смако-ароматичних параметрів ягід та максимізація стійкості до низки хвороб (попелиці, парші, антракнозу, кили, аскохітозу й ін.).

Використання сірки для підкислення ґрунту – дієвий та економічно виправданий агротехнічний захід.

Сірка для лохини: види, норми і способи внесення

Як вже було сказано, щоб підкислити ґрунт під лохину, можна використовувати два варіанти сірки – гранульовану та колоїдну.

Сірка в гранулах (гранульована сірка) характеризується досить повільним розкладанням і відповідним зниженням pH землі. Як правило, для того, щоб побачити результати її застосування, потрібно почекати приблизно пів року-рік після внесення. Проте самі результати будуть тривалими. Тобто швидко виправити невідповідність кислотності з нею неможливо, слід пропрацювати це питання заздалегідь, але ефект тішитиме довготривалістю. Та й заодно вдасться забезпечити рослинам поставки поживних речовин.

Колоїдна сірка для лохини (вона ж – мелена) здатна розкладатися оперативно (починає працювати вже через місяць після внесення), але діє недовго. Вона є ідеальним варіантом, якщо необхідно отримати швидкий ефект. Чудово допомагає при лікуванні хлорозу.

Яка сірка потрібна для лохини та скільки, вирішується саме з урахуванням описаних особливостей кожного з видів.

При осінньому висаджуванні саджанців культури, що розглядається, рекомендовано брати гранульований продукт і застосовувати його, поєднуючи з торфом. Взагалі використання саме в цей час є найбезпечнішим для рослин. Навесні і в середині літа підживлення існуючих насаджень виконують шляхом насипання сірки. Для максимізації ефективності роботи проводяться по добре зволоженому ґрунту, з високим пропусканням повітря.

Яка норма внесення є оптимальною? Це значною мірою залежить від актуального значення pH і механічного складу ґрунтового розчину. Якщо присутні достатньо високі обсяги органічної частини або є глинисті землі (тобто актуальні збільшена ємність катіонного обміну і висока буферизація), то підкислювача знадобиться в рази більше, ніж на легких піщаних ділянках. Й вносити його, ймовірно, буде треба неодноразово, щоб отримати потрібний рівень кислотності та тримати його в нормі.

Якщо взяти, до прикладу, піщаний ґрунт, то для зменшення pH до 4,5 при 5,0 оптимальною буде витрата сірки 200 кг/га, при 5,5/6,0/6,5/7,0 – 400, 600, 750 та 950 кг/га, відповідно. На суглинних землях при аналогічних параметрах кислотності норми внесення будуть значно більшими, а саме 600, 1200, 1750, 2300 і 2900 кг/га. На глинистих – ще більшими: 900, 1800, 2600, 3400 й 4350 кг/га.

Якщо підкислення виконується не при підготовці до посадки, а рослини вже висаджені, разова доза сірки не має бути вищою, ніж 400 кілограмів на гектар.

Ділянка, на якій вносилась сірка, підлягає повторному аналізу на рН ґрунту в осінню пору. На основі отриманих результатів встановлюється необхідність і, якщо треба, формується план подальшого застосування підкислювача вже після того, як рослини будуть посаджені.

До створення ягідника сірка вноситься не в ряди, а розміщується по всьому периметру. Якщо ж рослини вже ростуть – то, навпаки, в ряди або навколо кожного екземпляра. Щоб зберегти потрібний рівень кислотності, фахівці рекомендують змішування субстрату (здебільшого використовується торф) з місцевою землею, та засипання сформованого комплексу в завчасно підготовлені рівчаки. Якщо цього не зробити, через якийсь час лохина перестане розростатися й виходити за межі основного ґрунту, адже корені не розвиватимуться. 

Підкислюючи ґрунт сіркою, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • виконуйте роботи вранці або ввечері в суху безвітряну погоду при температурі близько 21 ℃;
  • не змішуйте з іншими хімічними речовинами;
  • не нехтуйте застосуванням індивідуальних засобів захисту;
  • для зберігання матеріалу використовуйте сухе місце.

Де купити сірку для насаджень лохини в Україні найкраще?

Якщо вам потрібна сірка гранульована або колоїдна сірка для лохини, купити її можете у компанії «Система Оптимум», оформивши заявку на придбання на сайті. Обидва види матеріалу – постійно в наявності на складі підприємства й можуть бути доставлені по Україні в короткі терміни. Також замовлення приймаються в телефонному режимі. Додатково надаються консультації стосовно товарів та умов їхньої купівлі (способів доставки, оплати, цін тощо). Ви без проблем підберете оптимальне фасування. А головне, будете впевнені, що купуєте у найкращому місці та на найвигідніших умовах.

Мелена й гранульована сірка для лохини, представлена в нашому асортименті, має високі якісні параметри, що підтверджує сертифікат якості. Продукт повністю відповідає вимогам ДСТУ і поставляється зі свіжими термінами зберігання. Купити сірку в ПП «Система Оптимум» – не прогадати.

Знаючи, для чого лохині потрібна сірка, як її застосовувати і де придбати колоїдну/гранульовану сірку, ви зможете вирішувати чимало завдань для успішного вирощування культури. Саме цього і хочемо вам наостанок побажати!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.