Колби плоскодонні
Колба – спеціальний тип лабораторного посуду з прямою або заокругленою формою дна і, як правило, з довгим вузьким горлечком. Складно уявити бодай одну хімічну лабораторію, де не знайдеться хоча б пари-трійки колб різних видів і розмірів. Ці технічні посудини, без перебільшення, можна назвати обов’язковим атрибутом кожної установи, де передбачене проведення досліджень, синтезів, аналізів і т.д.
Плоскодонні колби – це, в свою чергу, вид реакційних ємностей, характерною рисою якого є плоске днище; переважно скляний лабораторний посуд у формі сфери з тонкими стінками і плоским дном різної місткості. Служать вони, головним чином, в якості приймачів у процесі відгону, а також використовуються для фільтрації, випаровування, розгону та сублімації хімічних речовин. Підходять для виконання різноманітних аналітичних маніпуляцій та органічних синтезів. Сьогодні можна купити колбу з циліндричною горловиною, без шліфа (виконання П-2) і зі шліфом (виконання П-1). Останні спеціально підготовлені для вакуумних робіт, а також підходять для застосування агресивних реагентів (наприклад, концентрованих сульфатної, нітратної кислот та ін.). Об’єм цього типу посуду варіюється в широкому діапазоні. Сучасні виробники пропонують купити колби на 25 мл, 50 мл, 100 мл, 250 мл, 500 мл, 1000 мл, 2000 мл. Це стандартні об’єми, крім яких можна знайти посудини й інших виконань: від 5 мл до 50 000 мл. Діаметр горловини в безшліфних варіантах, як правило – від 18 мм (у моделях на 25 мл, 50 мл) до 50 мм (у моделях на 250-2000 мл); в інших шліф горловини дорівнює від 14/23 (в моделях на 25 мл, 50 мл) і аж до 40/45 (в моделях на 5000 мл). Висота колби, як і діаметр широкої частини, залежать від об’єму і позначаються як Н (мм) і D (мм), відповідно.
Матеріали при виготовленні можуть застосовуватися також різні. В основному, в продажу можна побачити скляні колби, але є і кварцові, пластикові (поліпропіленові) й інші. Скло використовується боросилікатне, високоміцне до механічних впливів і стійке до хімічних середовищ і високих температур (ТС). До інших переваг такого матеріалу належать: відсутність поглинання видимої частини спектру, можливість використовувати колби для різнотипних фотохімічних реакцій, завдяки безбарвності та прозорості, а також витримку температурних перепадів.
Звертаємо вашу увагу на різні модифікації, об’єми і розміри посуду від ПП Система Оптимум! Представлені в каталозі моделі активно використовують лабораторії різних напрямків по всій країні, хімічні, медичні, промислових підприємств і т.д. Така популярність пояснюється просто: споживачеві доступний широкий вибір літражу, кожен виріб зручний в експлуатації, виготовлений з хімічно стійкого нейтрального до агресивних речовин скла, відповідає найвищим вимогам, а коштує при цьому дуже доступно! Замовляйте колби плоскодонні у компанії Система Оптимум – це не тільки надійно, але й вигідно!