Циліндри лабораторні

Циліндри лабораторні

Як складно уявити лабораторію без різного спеціального хімічного посуду, так і цілісний комплект ємностей не можна уявити без лабораторного циліндра. Одного або декількох – це вже залежить від потреб установи. Але такий вид посуду, в будь-якому випадку, обов’язковий.

Циліндри лабораторні – це мірні скляні циліндричні трубки з градуюванням обсягу внутрішнього простору. Обсяг може варіюватися від 5 мл до 2 л, а позначатися або мілілітрами (мл), або кубічними сантиметрами (см3). Служать такі вироби для вимірювання кількості рідини, що поміщається в них. Визначення обсягу відбувається за нижнім меніском рідкої речовини. Важлива умова – розміщення циліндра на рівній горизонтальній поверхні. Шкала місткості розташована збоку ємності, а її мінімальне значення – внизу. Останнє не обов’язково має бути нульовим. Наскільки точною є шкала і яка величина похибки – залежить від вартості та об`єму циліндра (найчастіше похибка становить 0,1 мл для посуду ємністю 5 мл і 20 мл для дволітрового циліндра).

Матеріали. Для виготовлення можуть застосовуватися різні матеріали. Переважно можна зустріти скляні мірні циліндри, виконані термо- і хімічно стійкими до різних агресивних середовищ. Не менш популярні й прозорі поліетиленові, й поліпропіленові моделі. Конструктивні особливості. Крім самої трубки, виріб, як правило, має ще кілька елементів: носик (або ж горловина – кругла та рівна), щільно розташований корок, основу. Завдяки носику вдається виливати вміст поступово, вузьким струменем, не проливаючи його на стіл і не дозволяючи стікати по зовнішній поверхні ємності. Без притертого корка зі скла або пластмаси не обійтися, якщо мова йде про виконання робіт з леткими кислотами, рідкими розчинами газів або розчинювальними речовинами органічної етимології. Що стосується основи, то вона може бути як скляною, так і пластиковою, як круглою, так і іншої форми, наприклад, шестикутної. Призначення основи – забезпечувати вертикальне розташування посудини на робочому місці, без хитань, обертань і падінь, навіть якщо вона стоїть на нахиленій під кутом 15° до горизонталі поверхні.

Деякі експлуатаційні аспекти:

  • щоб вимірювання були максимально точними, перевіряти відповідність поділок циліндра і рівня поміщеної речовини необхідно на рівні очей;
  • кількість речовини визначається обсягом, відповідним градуюванню, в конкретний момент;
  • вимірювання варто виконувати при t 20 °С (якщо інші температурні показники не вказані на посудині);
  • напис «In» означає, що обсяг цього виробу був визначений під час наливу рідини.

Класифікація мірних лабораторних циліндрів Відповідно до Держстандарту розрізняють 4 основні виконання мірних циліндрів:

  1. Скляна основа + носик.
  2. Скляна основа + пришліфований корок.
  3. Пластикова основа + носик.
  4. Пластмасова основа + пластмасовий корок.

Крім того, є спеціальні види, як наприклад, циліндри пластикові, вироблені з особливо прозорого ПП, циліндри без шкали для ареометрів або циліндр Снеллена, розроблений і застосовуваний для лабораторного аналізу проб води.

Купити циліндри лабораторні Ви можете в компанії Система Оптимум.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.