Пошук
Азотна (нітратна) кислота

10.80 грн

Азотна (нітратна) кислота

10.80 грн (ціна за 1 кг)

Азотна кислота, нітратна кислота (HNO3) — сильна одноосновна кислота.

Очистити
Знайшли дешевше?
Ми знизимо ціну
спеціально для вас*
*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови
Артикул: Невідомо. Категорії: , .

Азотна кислота – це сильна 1-основна к-та (одна з найважливіших мінеральних), що іменується також нітратною. ЇЇ частка як компонента водного розчину зазвичай становить 68 %. Якщо цей параметр дорівнює 86 % і більше, кислоту називають димною. Колір диму, до того ж, визначає, біла вона чи червона. Насиченість останньої перевищує 95 %. Купити азотну кислоту нерідко доводиться для використання в різних напрямках, зокрема для виробництва барвників, добрив, медикаментів, плюс для органічного синтезу, ювелірної галузі та ін.

Кислота азотна (нітратна)

У природі цю речовину в вільному вигляді побачити не можна.Азотна кислота гурт У природному середовищі трапляються лише азотнокислі солі. Наприклад, нітрат амонію присутній в повітряному просторі та дощі, нітрат натрію – в чилійській/перуанській селітрі, а KNO3 і Ca(NO3)2 – зокрема в ріллі й на стаєнних стінах.
Отримання цієї кислоти відбувається під час розкладання азотнокислого натрію при дії концентрованої H2SO4 і нагріванні. Пром. виробництво основане на каталітичному окисленні штучного нітриду водню на Pt-Rh каталізаторах до сукупності азотних оксидів з подальшим їх поглинанням водним середовищем. Тут актуальна реалізація однієї з 3-х екзотермічних реакцій (однієї незворотної і двох оборотних). До слова, вперше ця сполука була синтезована шляхом нагрівання суміші селітра + сульфат заліза.
Продаж цього реактиву здійснюється в Україні різними підприємствами, але далеко не всі гарантують бездоганну якість і вигідні для покупця умови придбання. Якщо ви звернетеся в ПП «Система Оптимум», можете бути впевнені в правильному виборі постачальника на 100 %. У нас на складах азотна кислота завжди в наявності в достатніх обсягах, коштує недорого, а високі якісні параметри підтверджуються сертифікатом.

Характеристики та застосування

На вигляд азотна кислота – це безбарвна прозора рідка речовина, що димить. Характеристика ароматичних параметрів: специфічний різкий їдкий запах. Розкладаючись, набуває жовтизни. При поєднанні з водою в різних пропорціях змішується, з парами вологих повітряних мас – формує невеликі краплі туману (+ починає «диміти»). Також жовте забарвлення, у зв’язку з накопиченням сполук азоту з киснем, виникає при кімнатній t і коли має місце тривале зберігання. Розглядаючи хімічні й фізичні властивості, варто зазначити і такий момент, як їдкість парів, їх сильнокислі якості. Крім того, цей матеріал токсичний.
Досить цікаві хімічні властивості цієї речовини. Вона є сильно корозійною, взаємодіє з переважною кількістю металів (крім золота і платини), формуючи солі. Окисляє S до H2SO4, а P – до HPO3. На органічні речовини діє руйнівно. На ступінь відновлення впливають концентрація і активність відновника. Концентрована HNO3 підлягає відновленню до діоксиду азоту, а неконцентрована – як правило, до монооксиду.
Зверніть увагу! Низка металів, а саме Fe, Cr, Al, не реагує з концентрованою кислотою, пасивуючи і проявляючи до неї стійкість. Чому так відбувається? Тому що HNO3 приводить до утворення на поверхнях зазначених металів міцного не розчинного в кислоті оксидного шару. Цей шар забезпечує ізоляцію металу від к-ти, тим самим реалізуючи захист від руйнування. Відтак зберігати і перевозити концентровану нітратну кислоту необхідно в тарі з алюмінію або заліза.
Молярна маса – 63,012 г/моль, густина – 1,513 г/см³. Термовластивості: t плавлення – -41,59 °C, t кипіння – 82,6 °C. Формула: HNO3.
Структурна формула, молекулярна будова і властивості цієї речовини зробили її надважливим великотоннажним продуктом хім. промисловості. Вона виготовляється у величезних обсягах, задіюється в:

  • створенні азотних добривних композицій (МД);
  • кольоровій металургії, коли необхідно розділяти метали;
  • хімпромі при виготовленні пластичних мас (у тому числі целулоїду), органічних барвників, синтетичних волокон;
  • фармацевтиці (виробництво ліків, зокрема нітрогліцерину);
  • фотосправі (створення фотокіноплівки, приготування деяких розчинів для тонування, а точніше їх підкислення);
  • основному органічному синтезі (вироблення нітропарафінів, феніламіну, нітроклітковини, тринітротолуолу);
  • військовому напрямку (виробництво вибухівки, окислення пального для ракетних двигунів, синтезування низки матеріалів, передусім отруйних);
  • верстатній графіці (травлення офортних і цинкографічних форм для друку, магнієвих кліше);
  • ювелірній справі (як учасник головного методу встановлення наявності Au в сплаві).

Як бачите, сфера застосування зазначеної кислоти – надширока. Одним з основних споживачів цієї речовини є, мабуть, хімічна індустрія (створення сірчаної та фосфорної кислот). Чималі кількості цього хім. продукту йдуть також на виготовлення добрив: калієвої, натрієвої та амонійної селітр, комплексних МД. Ці солі примітні оперативним водорозчиненням і чудовим засвоєнням сільськогосподарськими насадженнями. Крім того, азотна кислота є компонентом розчинів для гідропоніки. Для рослин, зокрема для томатів, вирощуваних у теплицях, часто задіюють рідкі добрива, основа яких – саме ця кислота. Вони не розпирскуються по ґрунту, їх внесення виглядає як закладення в землю з використанням спец. техніки.
Не обходяться без нітратної кислоти і різні очисні пром. заходи. З її участю здійснюють очистку технічного оснащення і трубних ділянок від усіляких мінеральних відкладень. Нею нерідко обробляють технологічне обладнання, наприклад, стерилізатори і пастеризатори, в сегменті виробництва молокопродуктів і в пивоварінні. Застосування розчину актуальне і з метою очищення (позбавлення від накипу) поверхонь теплообмінників, резервуарів, трубопроводів, котлів. Ця мінеральна кислота також допомагає ефективно позбуватися осаду і соляних відкладень в системах крапельного поливу. Те, що розчиняє вона небажані матеріали, дуже ціниться на різних виробничих ділянках.
Замовити HNO3 оптом часто необхідно для військової справи, оскільки вона є джерелом вибухопродуктів, зокрема циклотриметилентринітраміну, тротилу, гліцеринтринітрату. Крім того, сприяє окислювальним процедурам при створенні ракетопалива.
У металургії зазначеною к-тою розчиняють і травлять метали, в ювелірних майстернях – визначають чистоту дорогоцінних металів та сплавів, на фармацевтичних підприємствах – створюють численні медикаменти, а в медицині її 32-33 %-м розчином припікають бородавки та інші новоутворення на шкірі.

Запобіжні заходи при роботі з азотною кислотою

Перед тим, як замовити речовину для застосування в тій чи іншій сфері, слід розглянути такий аспект, як її небезпека/безпека. Чи існують які-небудь ризики, і якщо так, то чим небезпечна кислота і як перестрахуватися від негативних наслідків?
Перше, що необхідно засвоїти, це те, що азотна кислота є небезпечним реактивом, належить до 3-го класу небезпеки за впливом на людей. Якщо з нею неправильно поводитися, не є винятком отруєння організму і опіки шкіри. Пари здатні подразнювати органи дихання, а сама кислота – ставати причиною шкірних виразок, що гояться тривалий час. Коли ця сполука потрапляє на шкіру, та забарвлюється в характерний жовтий колір. При нагріванні спостерігається її розкладання з супутнім виникненням коричневого газу оксиду азоту (IV), якому характерна висока токсичність. ГДК речовини в повітряному просторі робочої зони – 2 мг/м3 по NO2.
Щоб при роботі з цим хім. продуктом убезпечити себе від згубного впливу, потрібно використовувати спецодяг та взуття, ЗІЗ для захисту дихальної системи і рукавиці для запобігання контакту речовини зі шкірою рук. Крім того, необхідно виконувати спеціальні умови зберігання. Утилізація також повинна здійснюватися, відповідно до визначених вимог.

Купити азотну кислоту в Україні

Де купити цю речовину на вигідних умовах в Україні? – Дуже популярне питання, з огляду на чималу широту застосування матеріалу. Відразу зазначимо, що пропозиції ринку – найрізноманітніші. Зрозуміло, далеко не всі варті уваги. Як же не помилитися? Головне, що слід зробити – це правильно визначитися з постачальником. Виберете надійну компанію – всі інші аспекти будуть апріорі забезпечені в найкращому вигляді.
Якщо ви зупините свій вибір на підприємстві «Система Оптимум», можете бути впевнені: якість, терміни поставок і будь-які інші організаційні питання обов’язково порадують. Ми не один рік працюємо в цій сфері, постійно постачаючи на виробництва різної спрямованості широкий спектр хімічних речовин. Забезпечуємо доступну вартість продукції для кожного клієнта, дбаємо, щоб поставки були здійснені в обумовлені терміни.

Ціни на кислоту азотну від виробника

Ціни, які ми пропонуємо за наші товари – одні з найкращих на вітчизняному ринку хім. реагентів. Більше того, для постійних клієнтів і/або при великих замовленнях можливі знижки в індивідуальному порядку. Яка саме ціна буде на необхідний вам об’єм кислоти, можете уточнити у наших менеджерів, зв’язавшись з ними за контактними номерами телефонів.

Замовити з доставкою в інтернет-магазині

У нас ви можете замовити хім. сировину, зокрема і розглянуту кислоту, оптом хоч зараз. Доставка можлива в будь-який регіон країни автотранспортом компанії або за допомогою зручного для вас перевізника.
Хочете купити азотну кислоту в ПП «Система Оптимум»? Звертайтеся! Ми готові приступити до виконання вашого замовлення без зволікань!

Вага

каністра 28 кг, куб 1400 кг, налив

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Азотная кислота

Залишіть відгук до товару “Азотна (нітратна) кислота”