Пошук
Азотна (нітратна) кислота

10.80 грн

Азотна (нітратна) кислота

10.80 грн (ціна за 1 кг)

Азотна кислота, нітратна кислота (HNO3) — сильна одноосновна кислота.

Очистити
Знайшли дешевше?
Ми знизимо ціну
спеціально для вас*
*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови
Артикул: Невідомо. Категорія: .

Кислота азотна (нітратна)

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності азотна кислота. У нас можна купити азотну кислоту оптом за доступною ціною. Кислота азотна  має сертифікат якості. Якість, умови придбання і ціна азотної  кислоти Вас приємно здивують. Наявність власних складів та автопарку забезпечує: оперативність у виконанні замовлень, доставку азотної  кислоти по всій території України. Ціна кислоти азотної також залежить від об’ємів закупівлі. При купівлі кислоти  азотної  оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

Азотна кислота реагує з більшістю металів, сильний окисник. Має тенденцію набувати жовтого відтінку через накопичення оксидів азоту, при довгому зберіганні. Зазвичай азотна кислота має концентрацію 68 %. Якщо ж більше 86 %, то вона називається димною кислотою. В залежності від кольору “диму” концентрована кислота поділяється на білу та червону в концентраціїї більшій за 95 %.

Характеристики та властивості азотної кислоти

Азотна кислота гурт

  • нітратна кислота є безбарвною димучою рідиною з їдким запахом, легко розкладається, забарвлюючись у жовтий колір;
  • Густина 1,53 г/см³;
  • Кипить при 86 °С;
  • Замерзає при — 41 °С.

На повітрі HNO3 «димить» внаслідок притягання її парами вологого повітря і утворення дрібненьких крапельок туману.

Нітратна кислота — дуже сильний окисник. Окислює сірку (до H2SO4), фосфор (H3PO4), руйнує органічні речовини. Ступінь відновлення HNO3 залежить від її концентрації і активності відновника. Концентрована HNO3 відновлюється до NO2, а розведена — звичайно до NO.

Нітратна кислота взаємодіє майже зі всіма металами, за винятком золота, платини і деяких інших, утворюючи солі — нітрати. Розведена нітратна кислота легко реагує з алюмінієм і залізом, а концентрована без нагрівання з ними не реагує. Це пояснюється тим, що під дією концентрованої HNO3 на поверхні цих металів утворюється міцний, нерозчинний в HNO3 шар оксиду, який ізолює метал від кислоти і тим запобігає його руйнуванню. Завдяки цьому концентровану нітратну кислоту можна зберігати і транспортувати в алюмінієвій і залізній тарі.

Азотна кислота є одним з найважливіших продуктів хімічної промисловості. Вона виробляється у дуже великих кількостях, використовується для виробництва азотних добрив, у кольоровій металургії для розділення металів, а також хімічній промисловості для виробництва пластмас, вибухових речовин, целулоїду і фотокіноплівки, штучного волокна, органічних барвників, лікувальних речовин тощо.
Азотну кислоту отримують шляхом реакції діоксиду азоту (NO2) з водою.

3NO2 + H2 → 2HNO3 + NO

Азотна (нітратна) кислота є сильним хімічним реактивом – окислювачем, який використовується в багатьох галузях промисловості. Виглядає азотна кислота як прозора рідина, що має різкий задушливий запах. Ця речовина токсична. Добре розчиняється у воді в різних співвідношеннях.

Де застосовується нітратна кислота?

Сфери застосування азотної кислоти різноманітні:

  •  За допомогою азотної кислоти отримують сірчану і орто фосфорну. Нітратна кислота використовується для виготовлення органічних барвників, а також для виробництва нітроцелюлози. Азотна кислота є сировиною для виробництва добрив: калійної селітри, натрієвої селітри, аміачної селітри, комплексних мінеральних добрив. Нітратні добрива швидко розчиняються у воді і добре засвоюються рослинами. Азотна кислота входить до складу розчинів, призначених для гідропоніки. У тепличних господарствах використовують рідкі азотні добрива на основі азотної кислоти. Рідкі азотні добрива не розприскують по поверхні грунту, а вносять прямо в землю за допомогою спеціальних машин.
  • Азотну кислоту використовують у харчовій промисловості для очищення обладнання і труб від мінеральних відкладень різного походження. Нітратну кислоту застосовують для очищення технологічного обладнання (стерилізаторів, пастеризаторів тощо) в молочній, пивоварній промисловості. За допомогою розчину азотної кислоти очищають від накипу поверхні теплообмінних апаратів, резервуарів, трубопроводів, котлів. Обробка азотною кислотою проти осадів і відкладення солей застосовується в системах крапельного поливу.
  • Нітратну кислоту застосовують у військовій промисловості. З неї виготовляють отруйні та вибухові речовини (гексоген, тринітротолуол, тринітрогліцерин). Азотну кислоту використовують як окислювач при виготовленні ракетного палива.
  • Постійними покупцями азотної кислоти є підприємства металургійної галузі, де цей реактив використовують для розчинення і травлення різних металів. Застосовують дану кислоту для визначення чистоти дорогоцінних металів і сплавів у ювелірних майстернях.
  • Не залишили без уваги азотну кислоту виробники фармацевтичних препаратів. Ця речовина входить до складу багатьох лікарських засобів. Найвідомішим з них є нітрогліцерин. У медицині азотною кислотою припікають бородавки та інші утворення на шкірі. Для цих цілей використовують 32 – 33 % розчин даної субстанції.

Запобіжні заходи при роботі з азотною кислотою

Азотна кислота дуже небезпечна. При необережному поводженні з нею можна отримати отруєння, опіки шкірних покривів. Щоб уберегти себе від небезпечного впливу азотної кислоти, при роботі з цим хімічним реагентом потрібно користуватися кислотозахисним одягом і взуттям, використовувати засоби захисту.

Азотну кислоту купити

Якщо Вам потрібно купити оптом азотну  кислоту, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на азотну кислоту, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

Вага

каністра 28 кг, куб 1400 кг, налив

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Азотная кислота

Залишіть відгук до товару “Азотна (нітратна) кислота”