Луги

Луги

Луги – це складні, добре розчинні у воді речовини, до складу яких входять лужні метали та гідроксильні групи. Луги беруть участь у ряді важливих хімічних реакцій, без яких неможливо уявити собі будь-яке хімічне виробництво. До лугів належать розчинні у воді основи.

Фізичні властивості

Луги є твердими речовинами білого кольору. Вони дуже гігроскопічні та відмінно розчиняються у воді. Під час взаємодії лугів з водою відбувається бурхливе виділення теплоти.

Коефіцієнт розчинності у воді залежить від радіусу катіону. Луги, що мають їдкі якості, також можуть добре та швидко розчинятися у метанолі та етанолі.

Хімічні властивості

Луги у твердому стані інтенсивно поглинають вуглекислий газ та водяну пару з повітря. Внаслідок цього луги перетворюються у карбонати.

Луги відмінно взаємодіють з кислотами з утворенням води та солі. Це є однією з найважливіших хімічних властивостей лугів. Найпростішим прикладом такої реакції є наступне рівняння:

NaOH + HCl ----> NaCl + H2O

Робочі розчини лугів добре взаємодіють з розчинами солей, у тому випадку, якщо внаслідок реакції утворюється нерозчинна сіль або нерозчинна основа.

Цей процес можна описати таким рівнянням:

2NaOH + CuSO4 ----> Cu(OH)2 + Na2SO4

Лугам характерно взаємодіяти з металами, які можуть утворювати гідроксиди та аморфні оксиди.

Таку взаємодію можна відобразити наступними рівняннями реакцій:

Zn + 2NaOH ----> Na2ZnO2 + H2

2Al + 2KOH + 2H2O ----> 2KAlO2 + 3H2

Особливістю лугів є висока реакційна здатність щодо найрізноманітніших матеріалів. Луги спричиняють руйнівний вплив на скло, порцеляну, вовну, шовк та шкіру. Під час роботи з лугами необхідно застосовувати засоби індивідуального захисту, а також дотримуватися загальних правил з техніки безпеки. Зберігати луги варто у спеціальних пластмасових упаковках. Купити луги за дуже вигідною ціною вже сьогодні Ви зможете, звернувшись до фахівців компанії Система Оптимум у Львові.

 

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.