Склянки лабораторні

Спеціальний хімічний посуд – важливий атрибут усіх, без винятку, лабораторій. Різноманітні бутлі, пробірки, скла, чашки і багато іншого покликані оптимізовувати робочий процес і проводити дослідження більш точно, легко й зручно. Один з основних видів хімічного посуду для виконання дослідів хімічного, фізичного і біологічного характеру – лабораторні склянки.

Склянка лабораторна (склянка хімічна, хімсклянка)

Склянка лабораторна (склянка хімічна, хімсклянка) – найпопулярніший і часто використовуваний вид посуду для лабораторій у вигляді ємності у формі циліндра (найчастіше, правильного) з тонкими стінками і плоским круглим днщем. Ще одна можлива форма – усічений конус, що звужується донизу.

Лабораторні склянки виконуються в різних об’ємах: 50 мл, 100 мл, 150 мл, 250 мл, 400 мл і т.д., аж до 2 л. Класичні пропорції: висота більша від діаметра в 1,4 рази. Важливий конструктивний елемент хімсклянки – носик, призначений полегшити зливання рідини і уникнути розлиття. Також більшість ємностей мають шкалу об’єму для орієнтовного визначення кількості поміщеної речовини.

При виготовленні хімічних склянок для основи використовують прозоре скло, а також пластик і метал, якщо передбачаються додаткові деталі конструкції. Скло, як правило, має термостійкі властивості, стійке до агресивних хімічних середовищ і фізичного впливу. Термостійкі склянки застосовуються на практиці частіше за все, оскільки вони дозволяють не тільки підігрівати рідкі і сухі речовини, що потрібно для величезної кількості аналітичних досліджень, а й фільтрувати, випаровувати необхідні розчини.

Типи лабораторних склянок

Класифікація за ДСТУ, в основі якої лежить форма ємності, розрізняє два основних типи лабораторних склянок: низькі (Н) і високі (В). Інша, де за основу взято наявність/відсутність носика, ділить склянки на ті, які з носиком (1-й вид виконання) і ті, які без нього (2-ий вид виконання). Так, наприклад, якщо ви бачите маркування Н-1, то перед вами – низька хімсклянка з носиком, В-2 – висока без носика і т.д.

Застосування хімічних склянок

Основне призначення цього посуду – фільтрування, випарювання і приготування розчинів будь-якої складності (коли набір твердих компонентів розчиняють у рідкій речовині) в умовах лабораторії.

Мірні хімсклянки використовують у лікарнях, клініках, діагностичних центрах та інших медустановах. Тут з їх допомогою, головним чином, дозують ліки в рідкій або порошкоподібній формі.

Також їх застосовують, коли необхідно виміряти рідкі та сипкі харчові продукти, здійснити відгін цукристих і крохмалистих речовин в алкогольний напій. Вони допомагають визначати кількість використовуваних інгредієнтів, від чого залежить дотримання рецептури.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.