Трилон Б динатрієва сіль – це...

Трилон Б динатрієва сіль – це...

Трилон Б – це динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти, органічна сполука у вигляді білої кристалічної порошкоподібної маси або кристалів. Доброму розчиненню піддається в водних (100 г/л при 20 °С, 230 г/л при 80 °С) і лужних середовищах. Розчинення в спирті – незначне. Поєднуючись з багатьма катіонами, приводить до появи досить стійких комплексів. Реагує з сильними окислювачами. При зберіганні важливо уникати сусідства з такими металами, як алюміній, цинк, нікель, мідь і сплави міді.

Молярна маса – 336,21 і 372,24 г/моль (безводний стан і дигідрат, відповідно), t розкладання – 255 °С.

Трилон Б є іон коагулянтом. Його дія відбувається за схемою, що грунтується на вилученні іонів металу зі солей, що не піддаються розчиненню, з подальшим заміщенням їх на іони натрію. А практично всі солі натрію, як відомо, розчиненню у водних середовищах піддаються. До речі, валентність металу в цьому процесі не має значення: одна молекула металу в будь-якому випадку буде реагувати з однією молекулою трилону.

Описана властивість цієї речовини (перетворення нерозчинних солей металу в розчинні) дуже цінна і пояснює її широке використання в аналітиці й не тільки.

Основні напрямки застосування трилону Б:

- промивка теплового енергообладнання, трубопроводів, котлів, їх очищення від накипу та іржі, які негативно позначаються на корисному перетині;трилон Б динатрієва сіль

- підготовка води в котельних і теплових мережах;

- очистка автомобільних систем охолодження;

- виробництво різноманітних побутових хімічних засобів, зокрема чистяче-мийних;

- промивка пральних машин (окремо або в поєднанні з пральним порошком);

- стабілізація при полімеризації;

- целюлозно-паперова галузь;

- створення каучукової продукції;

- реставраційні роботи, спрямовані на вилучення корозійних слідів з кольорових металів, зокрема з бронзи. Дає чудові результати при обробці срібних виробів. Але будьте обережні, адже не є винятком безповоротна шкода патині;

- медицина і фармацевтика (виробництво ліків і позбавлення від інтоксикацій важкими металами);

- аналітична хімія (якісне і кількісне визначення значного переліку катіонів та аніонів). Ця сполука утворює комплексони, які мають різні кольори. Колір залежить від іону металу, з яким і створена сукупність;

- консервування;

- фотосправа. Виступає пом’якшувачем води в різних робочих розчинах. Якщо для приготування використовується дистильована вода, можна обійтися без динатрієвої солі. Однак відбілюючі розчини для кольорової фотографії потребують її, у зв’язку зі здатністю окисляти металеве срібло. Тут без трилону Б не обійтися.

Крім того, якщо з’єднати 3 % трилону Б з 5 % аміаку, можна оперативно і з високим результатом відновити свинцеву батарею шляхом десульфатації свинцевих пластин.

Наостанок розглянемо цю речовину в ракурсі її впливу на людину. Чи існує небезпека? Так, не виняток – подразнення на шкірі і слизових. Також можлива шкода для дихальної системи і виникнення симптомів бронхіту. Тому обов’язково в роботі використовуйте ЗІЗ, що захищають, насамперед, обличчя, очі та руки.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.