Силікагель і промисловість

Силікагель і промисловість

Силікагель - це твердий гідрофільний поглинач у вигляді висушеного гелю полікремнієвої кислоти, нелеткий і не має запаху. Має високопористу структуру. За хімічним складом це двоокис кремнію (кремнезем, SiO2). Формується під час перенасичення кремнієвих кислот при кислотному рівні більше 6. У воді розчиняється, в жирах, як і в більшості органічних розчинників та кислот, розчиненню майже не піддається. Належить до негорючих речовин, небезпечних продуктів розкладання не утворює. Tемпература плавлення – 1610 °С, t кипіння – 2950 °С. Структурна формула: O-Si-O.

Отримання технічного силікагелю відбувається при взаємодії розчину рідкого скла і соляної або сульфатної кислоти. Гель, що утворюється під час реакції, сушать і подрібнюють, потім промивають водою і знову сушать, далі знову подрібнюють, ділять на фракції і наостанок здійснюють прожарювання, доки не відійде волога. Так продукт отримує форму зерен або гранул кулястої форми.

Одне з головних призначень силікагелю – паропоглинання (поглинання пари води і органічних розчинників). З його допомогою виконують адсорбційне очищення рідких середовищ, у хроматографії розділяють спирти, амінокислоти, вітаміни, антибіотики та ін. Якщо він має крупнопористу структуру, може виступати каталізатором.

Застосування силікагелю в промисловості

Цей матеріал широко застосовується в різних промислових галузях. Це один з перших мінеральних сорбентів синтетичної природи, що не втрачає популярності донині, навіть незважаючи на стрімкий розвиток сучасних адсорбційних процесів із залученням цеолітів.

З його допомогою осушують повітря при підвищеній вологості в приміщеннях і перед подачею в компресори. Використовують для осушування значного переліку промислових газів (зокрема СО2, H, О, N, Cl та ін.), а також природних. Він виступає поглиначем вологи, застосовуваним з метою запобігання корозії, і при тривалому зберіганні різних продуктів (їжі, шкіри та виробів з неї, оптичних пристроїв, сухозаряджених акумуляторів, елементів техніки тощо).

В авіаційному напрямку входить до складу вологопоглинальних патронів, що вмонтовуються в простір між літаковим склом. У склопакетах запобігає запотіванню вікон. У холодильній техніці зневоднює фреон. З його допомогою очищають промислові оливи і нафтопродукти. У фармацевтиці концентрують і виділяють з культуральних рідин антибіотики, а в медицині рятують від впливу радіації. Часто цей матеріал задіюється в розділенні радіоактивних ізотопів і при очищенні промислових стоків від іонів металів.

Така широта використання пояснюється перевагами розглянутого продукту, серед яких:

- інертність, хімічна й біологічна нешкідливість;

- можливість створення різних структур без надмірних технологічних складнощів;

- стійкість до стирання і стиснення;

- малий температурний режим регенерації, а відтак і невеликі енергетичні витрати;

- відсутність небезпеки вибуху і пожежі.

Більше інформації про силікагель у промисловості, а також про його характеристики і умови придбання – за контактними номерами. Звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.