Стрептоцид для тварин

Стрептоцид для тварин

Стрептоцид – це тверда порошкоподібна білого кольору маса з кристалів, можливо, з жовтим відтінком. Смак і запах відсутні. Розчинення у воді – погане. Форма випуску, як правило: порошок або таблетки. Кількість основної речовини в 1 г препарату – не менше ніж 0,98 г, наповнювача – до 0,1 г. Зберігати його необхідно в ретельно закупорених ємностях або в закритому вигляді в упакуванні-пакеті виробника.

Стрептоцид – це синтетичний протимікробний препарат з групи сульфаніламідів з яскравим вибірковим бактеріостатичним впливом, головним чином, на гноєтворні мікроби. На загал, спектр дії – широкий: ефективність проявляється в лікуванні при наявності як грамнегативних, так і грампозитивних мікроорганізмів, збудників еймеріозу та токсоплазмозу. Призначають цей засіб також при таких хворобах тварин і птиці: катаральна пневмонія, стафілококовий сепсис, плеврит, мастит і ендометрит, гастроентерит та ешерихіоз, сальмонельоз та геморагічна септицемія. Тобто тоді, коли хвороба спровокована мікроорганізмами, чутливими до сульфаніламідів.

Механізм дії ґрунтується на конкурентному антагонізмі з молекулами ПАБК, на змінах синтезу тетрагідрофолату, важливого для продукування пуринових та піримідинових сполук. У результаті порушується синтез нуклеїнових кислот, а ріст мікробів пригнічується.

Способи застосування і дозування

Цей препарат може бути призначений для орального введення, також його наносять на рани і слизові оболонки. Для внутрішнього застосування використовують таблетки, мікстури, порошки та ін. при захворюваннях органів дихання і шлунково-кишкового тракту, при ангінах, наривах та інших септичних хворобах, при миті коней. Їх дають разом з кормами. Зовнішньо цей засіб наноситься у формі емульсій, мазей і присипок у випадку наявності ран з нагноєннями з попереднім очищенням ураженої поверхні від гною та відмерлих тканин.

Важливо розуміти, що стрептоцид не вирішить завдання за одне застосування. Для лікування знадобиться час (близько 5 днів) і регулярність використання (через 4-5 годин), при цьому починати потрібно з великих кількостей препарату (об’єм початкової дози повинен перевищувати наступні вдвічі). Але всі ці старання виправдає ефективний результат, оскільки ця субстанція добре проникає в організм і має високий терапевтичний вплив. Виведення відбувається з сечею.

Орієнтовна доза при внутрішньому прийомі для різних видів тварин: 0,025-0,05 г/кг ваги тварини тричі на добу. Якщо детальніше, то великій рогатій худобі та коням необхідно 5-10 г, малій рогатій худобі і свиням – 0,5-3 г, собакам – 0,3-2 г, курям – 0,2-0,4 г. Якщо ці дози не збільшувати, то вдасться уникнути будь-яких побічних явищ.

Використовуючи стрептоцид для тварин, важливо враховувати, що:

- цей препарат не сумісний із засобами місцевої анестезії та похідними ПАБК (наприклад, з новокаїном);

- якщо гній повністю не прибрати з рани, ефективність стрептоциду буде зменшеною;

- занадто довгий період застосування і підвищені дози можуть призвести до ураження нирок і кровоносної системи;

- у випадку прояву побічних ефектів, наприклад, блювоти або кропив’янки, необхідно припинити використання цього ветеринарного препарату, замінивши його антигістамінними та кальцієвмісними засобами;

- стрептоцидом не лікують кіз і курей під час яйцекладки;

- забій худоби та птиці з метою отримання м’яса можливий тільки через 5 днів після останнього використання препарату, вживання молока в їжу людиною – тільки через 4 дні.

Потрібен стрептоцид для тварин? Звертайтеся!

Кандидат вет.наук, доцент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.