Протиморозна добавка форміат кальцію

Протиморозна добавка форміат кальцію

Навіть той, хто не сильний у зведенні споруд ні в фізичному, ні в інформаційному планах, повинен був помітити зміни, що відбулися останнім часом. Мається на увазі, що ще не так давно будівництво відбувалося, як правило, навесні та влітку, а на зимовий період усі роботи заморожувалися до приходу тепла. Сьогодні ж будівельники працюють, практично не залежачи від погодних умов. Як це стало можливим? Працівники нормалізували циклічність праці, підвищили активність або стали більш витривалими? Ні, справа зовсім в іншому. Відповідь лежить на поверхні і пов’язана вона з технічними властивостями найбільш популярного будматеріалу – бетону.

Бетон бездоганно схоплюється при плюсових температурах на вулиці, максимум при -5 °С, але не нижче. Коли стає холодніше, цементний розчин промерзає і не набирає необхідної міцності. До того ж, вода – складова цементу – вступає з ним в реакцію і замерзає, не змішуючись з розчином. Як наслідок будматеріал стає крихким, а бетонні конструкції деформуються.

Дослідження в цій галузі допомогли знайти вихід зі ситуації, що склалася: на ринок вийшли протиморозні добавки. Завдяки ним, якісне будівництво стало можливим за будь-якої погоди.

Яскравий приклад такої протиморозної добавки, що активно застосовується у наш час – форміат кальцію.

Форміат кальцію (кальцій мурашинокислий) – це кальцієва сіль метанової кислоти. Виглядає як біла, можливо, з жовтим відтінком порошкоподібна маса, що складається з кристалів. Повністю розчиняється в водних середовищах, але не в спирті. Виступає антисептиком, потужним гідрофільних агентом, здійснює необхідний водозабір. У природних умовах цю речовину можна зустріти дуже рідко. Для отримання використовують мурашину кислоту і кальцій, оксид/карбонат кальцію. Також можливе розчинення чадного газу у твердому гашеному вапні при високих температурах. Молярна маса – 130,12 г/моль, густина – 2,015 г/см³. Формула: Ca(HCOO)2.

форміат кальцію протиморозна добавкаФорміат кальцію – це ефективна добавка для сухих будівельних сумішей та бетонів, що застосовується тоді, коли потрібно прискорити набирання міцності матеріалом або якісно виконати роботу при низьких температурах (сприяє формуванню спеціальних умов).

Не можна не згадати і про роль цієї сполуки в посипанні зимових доріг з метою очищення від снігу. Вона не тільки добре дає раду з ожеледицею, але й не шкодить ні автомобільним шинам, ні взуттю перехожих.

При використанні цієї протиморозної добавки необхідно пам’ятати, що:

- вона може застосовуватися як для армованого, так і неармованого бетонів, різних видів цементів, а також для підлог, штукатурок і клеїв для плитки;

- вносити її рекомендовано в кількості 2-4 % від загальної маси (в алюмінатний цемент – 10-12 %);

- потрібний обсяг мурашинокислого кальцію залежить від температури зовнішнього середовища (при -10 °С буде достатньо 1 %, при -15 °С знадобиться 2 %);

- у цій добавці відсутній хлор, тому продукт є абсолютно органічним;

- найбільший ефект від його застосування спостерігається при 3 % SO2 в основному матеріалі.

Як бачите, форміат кальцію як протиморозна добавка чудово справляється зі своїм призначенням, але тільки за умови правильних дозувань. При низьких температурах робить будівництво можливим, а при більш високих прискорює процес. Він не викликає складнощів під час застосування, фасування та транспортування. Виробництво його також позбавлене надмірних нюансів. Відтак, і ціна цього реактиву невисока, відповідно він є доступним споживачеві.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.