Пошук

Захист органів дихання

Магазин

Захист органів дихання

Респіратори (ЗІЗОД, фільтрувальні напівмаски) – полегшені засоби індивідуального захисту, призначені для запобігання проникненню аерозолів (пару, пило-димних мас) і/або шкідливих газів в органи дихання. Це основний і найнадійніший ЗІЗ, необхідний всюди, де є потреба в чистому/очищеному повітрі для дихання: в шахтах, на копальнях, хім. підприємствах, у столярних цехах, при виготовленні й застосуванні добрив, отруйних речовин, ЛФ-продукції тощо.

Види респіраторів

Існують різні види респіраторів. Вони можуть відрізнятися конструкцією і призначенням, застосовуватися для різних типів забруднень. Так, наприклад, виділяють промислові, військові та медичні фільтрувальні напівмаски, одноразові й багаторазового використання. За призначенням існують протипилові, протигазові та газо-пилозахисні ЗІЗОД. За типом механізму захисту: фільтрувальні та такі, що функціонують на основі подачі повітря. За проникністю фільтрувального матеріалу розрізняють респіратори 3 класів захисту: FFP 1, FFP 2 і FFP 3. Конструктивно респіратор може виглядати як фільтрувальний елемент, який в той же час є лицьовою частиною, або приєднується до напівмаски окремо.

Хороший респіратор має дуже високу в конкретному випадку фільтрувальну здатність і виготовлений відповідно до стандарту.

Вибір респіратора: що потрібно врахувати?

Перше і найголовніше, що необхідно врахувати при виборі респіратора – це умови, в яких передбачається його застосування: I, II (безпечні) і III (небезпечні) категорії підприємств. Також важливо враховувати ступінь шкідливості, вид діяльності, навантаження, розташування співробітника в зоні небезпеки.

Має значення і взаємне розташування небезпечної та безпечної зон. Якщо вони віддалені одна від одної, і, щоб дістатися від однієї до іншої, потрібно проходити десятки метрів, підніматися, спускатися сходами чи долати будь-які інші перешкоди, респіратор з подачею повітря буде недоцільний. У таких випадках більше підійде зручний і полегшений фільтрувальний тип. Але оскільки він підходить винятково для очищення вдихуваного повітря, використовувати його можна лише при достатній концентрації кисню. У свою чергу, приміщення з великим вмістом шкідливих речовин вимагають ЗІЗОД з хім. патронами.

Важливий і розмір респіратора, що відповідає висоті обличчя. Доречний зверху досягає поглиблення на переніссі, знизу – крайньої точки підборіддя. В цілому, він щільно прилягає, але не створює при цьому дискомфорту. Пам’ятайте, що герметизації можуть заважати окуляри і волосяний покрив на обличчі.

Використовуючи респіратор, час від часу перевіряйте, наскільки щільним є прилягання, і чи немає всередині накопичення вологи.

Асортимент респіраторів від ПП Система Оптимум до ваших послуг: 8710Е FFP1, 8810 FFP2, 8812 FFP1, K113 FFP3, РУ-60М та інші – якісні моделі для різних потреб.