Пошук

Ветеринарні препарати (ветеринарні субстанції)

Pages:12»
Магазин

Ветеринарні препарати

Ветпрепарати – це діагностичні, профілактичні та лікувальні засоби, що застосовуються у ветеринарії, сільському господарстві для різних тварин. Використовуються не тільки у ветеринарних клініках, а й у побуті. З їх допомогою дезінфікують умови проживання, підтримують життєдіяльність, можуть відновлювати, підправляти або змінювати фізіологічні функції і стани тварин.

Ветеринарна фармакологія, на відміну від медицини, враховує різні анатомофізіологічні особливості та видові реакції на дію різних лікувальних компонентів. Специфічність ряду захворювань, характерних для конкретного виду тварин, вимагає наявності конкретних ліків, спрямованих на певну задачу у конкретного «пацієнта». До того ж, на асортимент нинішніх ветпрепаратів для підтримки здоров’я і максимізації продуктивності чимало впливає інтенсивність тваринництва в наші дні.

Всі популярні застосовувані препарати (їх склад і властивості) описуються у відповідній документації. Вимоги до них висвітлюються в ДСТУ та ТУ, тому, купуючи якийсь із них, ви будете знати, чим він є і який результат принесе при застосуванні.

Різноманіття ветеринарних препаратів

Що стосується сучасного асортименту ветпрепаратів, то він надзвичайно великий і безупинно поповнюється новими засобами, все ефективнішими та все більш досконалими. Фармакологія постійно розвивається, з’являються нові можливості, виконуються інноваційні досліди. Як результат – ринок надає десятки тисяч позицій ліків, яких потребує тваринництво.

Як існує багато класифікацій ліків для людини, так і ветпрепарати діляться за найрізноманітнішими ознаками. Ясна річ, що вони відрізняються складовими компонентами, лікарською формою та упакуванням. Але крім того, в основу поділу можуть бути покладені такі показники:

Призначення ветпрепаратів

Ветеринарні препарати призначені для діагностики лікування та запобігання хвороб тварин. Вони також можуть застосовуватися з метою відновлення, корекції чи зміни їх фізіологічних функцій чи стану та застосовуватися без подальшої обробки. Вони мають різний склад, лікарську форму та упаковку. Це можуть бути антисептики, інсектициди, діагностикуми, дезінфектанти, дератизациди, які застосовують у ветеринарній медицині. Ветеринарні препарати диференціюють на ветеринарні імунобіологічні препарати, ветеринарні лікувальні препарати та гомеопатичні ветеринарні препарати.

Імунобіологічні ветеринарні препарати

Імунобіологічні ветеринарні препарати призначені для корекції активного чи пасивного імунітету тварин, або ж діагностики їхнього стану. Ціна на цей вид препаратів може бути різною.

Гомеопатичні ветеринарні препарати

Гомеопатичні лікувальні препарати призначені для лікування непродуктивних тварин. Дані препарати виготовляють шляхом потенціонування і динамізації розведень. Гомеопатичні лікувальні препарати, зареєстровані в Україні випускають у готових до використання формах.

Зберігання ветпрепаратів

Кожен ветпрепарат має свої особливості в плані зберігання (необхідність захисту від сонця і вологи, забезпечення певних температурних характеристик тощо). Є відмінності і в плані застосування. Тому при його придбанні і перед початком використання необхідно ознайомитися з інструкцією.