Пошук

Термометри скляні

Магазин

Термометр – пристрій, який використовують для вимірювання температури повітря, тіла, води, тощо. Є такі види термометрів як електричні, інфрачервоні, газові, рідинні, оптичні, електричні і механічні.
Механічні термометри працюють за таким принципом як і рідинні, проте із використанням металевої спіралі або стрічки із біметалу.
Принцип роботи електричних термометрів базується на зміні опору провідника при зміні температури навколишнього середовища. Електричні термометри широкого діапазону базуються на термопарах. У свою чергу, найбільш точні і стабільні термометри в часі – термометри опору на основі платинового дроту або платинового напилення на кераміку.
Оптичні термометри визначають температуру завдяки рівню світимості, спектру та інших параметрів при зміні температури.
Перевагою інфрачервоних термометрів є те, що температуру можна виміряти без прямого контакту з людиною. Прослідковується тенденція відмови від ртутних термометрів на користь інфрачервоних.
Технічні термометри використовують у сільському господарстві, важкій промисловості, у будівництві і медицині.
Існує поділ термометрів, який базується на фіксації крайнього значення температури. За цією класифікацією термометри поділяються на максимальні, мінімальні і нефіксовані.