Колби мірні

Категорії товарів

Мірна колба – реакційна лабораторна ємність з прозорого скла, один з найпопулярніших видів лабораторного посуду, що відповідає 1-му або 2-му класу точності. Активно застосовується не тільки в лабораторіях при різного роду аналізах, приготуванні розчинів, змішуванні речовин, зміні концентрації матеріалів, але і в медустановах, біологічних центрах, навчальних закладах, зокрема, при проведенні дослідів на уроках хімії. Основне призначення – визначення об’ємів рідин і зберігання реактивів. Калібруються на виливання або наливання.

Конструкція. Виглядають мірні колби як опукло-грушоподібні ємності з довгими вузькими горловинами. Дно – плоске, стійке або заокруглене. Мірна кругова мітка, що визначає межі вимірюваного об’єму, може бути одна (на наливання), також є моделі з двома мітками (на виливання). Додатково можуть комплектуватися пластиковими або пришліфованими корками.

Дещо від загальної маси мірних колб на вигляд відрізняються колби Кольрауша, що застосовуються, крім усього іншого, для відстоювання рідин і визначення відсотку цукру в цукровому буряку. Горловина у них увінчується циліндричним розширенням.

Найменування кожної колби складається з трьох чисел, розділених дефісами, де перше означає виконання, друге – об’єм, а третє – клас точності (наприклад, 1-100-2 або 2-200-2).

До речі, що стосується об’ємів, то вони можуть бути найрізноманітнішими: від 5 мл до 2000 мл.

Мірні колби від ПП Система Оптимум характеризуються високою точністю вимірювань і механічною міцністю. В наявності на складі – різні об’єми і виконання.