Пошук

Гігрометри

Магазин

Вологість повітря – один з надважливих показників (поряд з іншими погодними явищами і атмосферними коливаннями), які впливають на стан, самопочуття людини. Оптимальна вологість перебуває в межах 45-60 %. Вологість нижча або вища від цих цифрових даних може стати причиною головного болю, захворювань легенів, дерматитів та ін. хвороб. А ще нормальна вологість має значення при зберіганні різної продукції, виконанні різноманітних завдань на виробництвах. Тому дуже важливо стежити за нею і при необхідності регулювати. Контроль вологості повітря покликані здійснювати спеціальні пристрої – гігрометри.
Гігрометр – це спеціалізований прилад для точного вимірювання вологості речовини у газоподібному стані. На практиці, саме завдяки гігрометру відбувається точна фіксація показників вологості у повітрі.
Існують різні класифікації гігрометрів. За призначенням розрізняють промислові та побутові гігрометри, за типом пристрою – механічні та електронні. Особливою популярністю в наші дні користуються цифрові моделі – точні, універсальні й сучасні прилади, які відрізняються, як правило, високою якістю, функціональністю та надійністю.

Також є вагові, волосяні, плівкові, електролітичні, керамічні та конденсаційні гігрометри. Кожен з цих вимірювальних приладів має свої переваги й підходить для особливих умов експлуатації.

При виборі гігрометра зверніть увагу на вимірювальний діапазон, інтервал робочої температури, функціональність, точність, рівень захищеності внутрішніх елементів від пилу і вологи.

Гігрометр буває наступних видів:

– Волосяний гігрометр;

– Конденсаційний гігрометр;

– Ваговий гігрометр.

Ваговий гігрометр визначає кількість водяної пари у грамах у розрахунку на 1 м³ повітря. Конденсаційний гігрометр використовується при конденсації водяної пари. Волосяний гігрометр базується на особливих властивостях людської волосини скорочуватися під час зменшення вологості повітря, або, навпаки, подовжуватися при її збільшенні.

Практичне застосування гігрометра

На даний час, різні типи гігрометрів активно використовуються для визначення абсолютної або відносної вологості на окремих промислових об’єктах, або ж у польових умовах. Прилад широко застосовується на метеостанціях для чіткого визначення вологості повітря, а також у науково-дослідних лабораторіях.

Принцип дії гігрометра

Сучасні гігрометри оснащені електронними датчиками, які призначені для точного визначення вологості. Такі датчики швидко вимірюють зміну опору під впливом вологи. Змінна напруга подається на дві пластини у ємностях самих датчиків. Залежно від кількості водяної пари між кожною пластиною, змінюється діелектрична проникність та ємність, яка здійснює вплив на реактивний опір конденсатора. В самих датчиках вимірюється опір полімерної мембрани, який змінюється відповідно до кількості поглинутої води. Варто зазначити, що при вимірюванні вологості повітря необхідно враховувати і температурний діапазон, оскільки саме температура впливає на коректне калібрування електронних датчиків.