Поглиначі лабораторні

Поглиначі лабораторні

Поглинач – це спеціальний лабораторний прилад, що використовується з метою поглинання різних речовин, компонентів сполук з різних сумішей. Ще одне призначення деяких видів цих виробів – очищення речовин у пристроях. На загал, ці ємності застосовуються як у хімічних лабораторіях, так і в аптеках. Виготовляють їх, як правило, з високоякісного міцного скла, стійкого до хімічних впливів, зі скла марки ТС. Для досягнення необхідних результатів важлива площа поверхні дотику речовини і сорбенту: чим вона більша, тим вищою буде якість процесу очищення або поглинання. Принцип дії дуже простий і мало відрізняється, залежно від виду.

Види лабораторних поглиначів

На практиці активно застосовують такі види поглиначів:

- Ріхтера (швидкісний і малий підвиди). Перший призначений для максимально оперативного очищення газів, речовин у хімічних установках і промивання газів, другий – для очищення різних речовин органічної природи, а також для очищення і промивання газів. Обом властива неабияка ефективність, що візуально перевищує характеристики інших видів. Конструктивно один від одного не відрізняються, різні у них тільки розміри. Отже, поглинач Ріхтера – це скляна ємність, у верхній частині якої розташовані два розширення у вигляді куль. До тієї кулі, яка вище (вона ж і за розміром більша), приєднані дві трубки: довга (в неї надходить початковий продукт, опускаючись до самого днища, а опісля проходячи через сорбент) і коротка (з неї, власне, очищений газ і видається). На довгій, зігнутій вгорі під прямим кутом, трубці повсюдно розташовані окремі кулясті розширення невеликих розмірів. Їх завдання – робити відстань між стінками поглинача меншою, а площу контакту сорбенту і газу, в той же час – більшою.

- Зайцева. Елементарна модель, що застосовується для відокремлення від основних сумішей шкідливих елементів (для очищення повітря/газу). За ефективністю перевищує показники поглинача Петрі. Виглядає як скляна посудина у формі циліндра, що дещо звужується донизу. До верхньої (широкої) частини припаяні 2 трубки: коротка, розташована горизонтально до головної осі пристрою – для виходу очищеного матеріалу і довга, що звужується донизу, проходить через всю висоту і майже досягає днища – для подачі досліджуваної речовини. Обидві на закінченнях можуть мати оливи задля забезпечення більш міцного з’єднання зі шлангами. Хороших результатів (максимального дотику повітря і сорбенту) вдається досягти завдяки тому, що весь циліндр, але, головним чином, його низ, вузький.

- Петрі (малий і великий). Призначений для очищення повітря/газу. На вигляд є вузьким і високим циліндром зі скла. Знову ж, як і інші моделі, забезпечений двома трубками, довгою, що подає, і короткою, що виводить. Перша запаяна в муфту ємності, друга (йде під прямим кутом і опускається майже до самого дна) – збоку в верхню частину циліндра.

- Полєжаєва (Кисельова). Встановлюється в хімічні апарати, очищає і поглинає компоненти аналізованої речовини. Конструкція схожа на будову поглинача Зайцева з тією відмінністю, що довгу трубку можна відкріпити (дуже зручно при заміні сорбенту і промиванні ємності).

- з пористою пластиною. Важлива особливість – знижена кількість бульбашок повітря при переміщенні речовини через фільтри. Таким чином, площа контакту збільшується максимально.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.