Особливості кристалічного фіолетового

Особливості кристалічного фіолетового

Кристалічний фіолетовий (кристалвіолет, генціанвіолет) – це органічний основний аніліновий барвник, лейкооснова, одна з найпоширеніших форм метилвіолету, метиловий фіолетовий 10В. Має вигляд кристалічної маси темного зеленого/брунатного забарвлення з характерним металевим відблиском. Розчиненню піддається в H2O, етиловому спирті, метилтрихлориді, гліцерині, крижаній оцтовій кислоті, кислотних і лужних розчинах; не розчиняється в ефірі.

Молярна маса – 570,12 г/моль, t плавлення з розкладанням – 215 °C. Формула: C25H30N3Cl.

Отримують цю речовину, конденсуючи сукупність кетон Міхлера + диметиланілін за участю хлорокису фосфору.

Специфіка застосування

Генціанвіолет найбільше застосування знайшов у хімічній галузі в якості кислотно-основного рН-індикатора, речовини, здатної змінювати колір при змінах показників кислотності. Його колір переходить з одного в інший при трансформації кислотного рівня досліджуваного водного середовища. Коли рН = 0,5, забарвлення розчину – пурпурно-блакитне, коли рН = 0,8 – зелене, коли рН = 2 – блакитно-зелене, коли рН = 2,5 – синє.

Цей хімічний реагент як індикатор застосовується в титруванні, зокрема карбонових кислот в оцтовій. З його допомогою визначають, виділяють і осаджують іони металів: Sb, Cd, Hg, Zn, Tl та інших. Методом спектрометричного аналізу завдяки йому також можна визначити Ir (в основі процесу – поява пофарбованої сполуки, коли іридій окислює лейкооснову).

Загалом, цей індикатор задіюється не тільки в титруванні, а й в хімічному аналізі, і в біохімії. Він недорогий, дозволяє швидко отримувати результати і робить дослідження наочними. Для приготування робочого розчину використовують дистильовану воду і спирт. Готувати розчин потрібно безпосередньо перед застосуванням, оскільки придатний він набагато менше, ніж сухий індикатор.

У медицині та ветеринарії ця субстанція бере участь у гістологічних дослідженнях, фарбуючи бактерії. Крім того, вона здійснює антимікробний, в’яжучий та антигельмінтний впливи. Для антисептування і підсушування задіюється при багатьох шкірних недугах, при наявності ран та опіків. Сприяє регенерації тканин. Допомагає, якщо є пролежні і відморожені ділянки. Виконує роль селективного фактора, що зменшує кокову флору.

Ступінь небезпеки

Кристалвіолет належить до речовин з певним ступенем токсичності й має канцерогенні властивості. Може пошкодити очі при попаданні в них. Забарвлює слизові, фекалії та урину. Також не є винятком шкода для довкілля. Тому всі роботи з цим матеріалом важливо виконувати, строго дотримуючись особистої гігієни, техніки безпеки і використовуючи ЗІЗ (захисну маску, окуляри, рукавиці). Приміщення необхідно обладнати функціонуючою вентиляцією. При проведенні досліджень за участю цього барвника в лабораторії важливо користуватися витяжною шафою.

Транспортувати цей реактив можна будь-яким транспортом, дотримуючись правил вантажоперевезень на кожному з них. Зберігати кристалічний фіолетовий потрібно в закритих ємностях у приміщеннях, захищаючи від проникнення світла і вологи. Термін придатності – 3 роки.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.