Пошук
Цитрат натрію (натрій лимоннокислий) трьохзаміщений

36.90 грн

Цитрат натрію (натрій лимоннокислий) трьохзаміщений

36.90 грн (ціна за 1 кг)

Натрій лимоннокислий – це органічна сіль, що має хімічну формулу Na3C6H5O7. Його молярна маса становить 258,06 г/моль (для безводного) і 294,10 г/моль (для його дигідрату), густина 1,7 г/см3, температура плавлення понад 300 °C. На зовнішній вигляд це білий кристалічний порошок, що добре розчиняється у воді. Його водний розчин має м’який кислий смак.

Артикул: 01883. Категорія: .

На складах ПП Система Оптимум завжди в наявності натрій лимоннокислий трьохзаміщений. У нас можна купити натрій лимоннокислий оптом за доступною ціною. Цитрат натрію має сертифікат якості. Якість, умови придбання та ціна цитрату натрію Вас приємно здивують. Наявність власних складів і автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку цитрату натрію по всій території України. Ціна натрію лимоннокислого трьохзаміщеного також залежить від обсягів закупівлі. При покупці цитрату натрію оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

Характеристики цитрату натрію

Натрій лимоннокислий (цитрат натрію) тризаміщений– натрієва сіль лимонної кислоти у вигляді цитрат натріюмалогігроскопічної порошкоподібної маси, утвореної дрібними кристалічними структурами. Колір – білий/світло-жовтий, смак – кисло-солоний, завдяки чому ця речовина отримала популярність як «кисла сіль». У воді розчиняється, в спирті ні. Властивості схожі до властивостей цитрату кальцію. Молярна маса – 258,07 г/моль, густина – 1,7 г/см³, t плавлення – 310 °C, при кипінні розкладається. Формула – Na3C6H5O7.

Розрізняють три види цитрату натрію: одно-, дво- і тризаміщений. Серед його кристалогідратів найбільш затребуваний в наші дні двоводний, завдяки більшій концентрації основної речовини і меншій гігроскопічності (як результат, більш тривалому зберіганню), ніж у інших.

Промислове отримання відбувається з лимонної кислоти, а саме, її нейтралізацією за допомогою карбонату натрію або іншого натрієвого джерела з подальшою кристалізацією.

Застосування натрію цитрату (лимоннокислого натрію)

Головний споживач цієї речовини – харчопром, де вона відома як добавка до їжі Е331, що виконує безліч різноманітних функцій. Емульгатор, комплексоутворювач, стабілізатор, антиоксидант, консервант, регулятор кислотності, диспергатор і сіль-плавник. Ці та інші властивості цитрату натрію активно застосовуються у виготовленні молочних продуктів (різні види молока, кисломолочні вироби, плавлені сирки, йогурти…) і різноманітної кондитерки (суфле, мармелад, креми…). Виготовляють за його участі і безалкогольні, газовані, енергетичні напої, дитяче харчування. Використовують цю субстанцію для регулювання кислотності деяких страв, а також рівня pH у кавових машинах.

Ще одна галузь, де натрій лимоннокислий знаходить застосування – медицина (переважно він входить до складу швидкорозчинних препаратів). Тут з його допомогою лікують цистити, стабілізують показники крові, викликають проносну дію, зменшують печію і прибирають похмільний синдром. Широке використання цитрату натрію спостерігається в донорському сегменті, де важлива така властивість цієї сполуки, як сприяння тривалому незгортанню крові.

Інші сфери застосування лимоннокислого натрію: тваринництво, аналітична хімія (встановлення іонів NH4+). Крім того, присутність цієї солі необхідна там, де потрібно запобігти змінам pH, видалити накип і очистити радіатори.

Цитрат натрію, головним чином, використовується як харчова добавка, як правило, для надання кислого смаку або у якості консерванту. У харчовій промисловості він зареєстрований під номером E331. Цитрат натрію використовується при виробництві безалкогольних напоїв, кондитерських виробів та інших продуктів харчування. Він також може стабілізувати емульговані жири.

Натрій лимоннокислий може використовуватись як буферний агент або регулятор кислотності, що є стійким до зміни рН. Цитрат натрію використовується для контролю кислотності в деяких продуктах, наприклад, таких як желе та інші десерти. Натрій лимоннокислий застосовують для регулювання кислотності при приготуванні кави у кавоварках.

У медицині ця сіль успішно використовується як антикоагулянт при переливанні крові. Дана субстанція також застосовується для збереження крові в банках крові. Цитрат-іон, хелатуючи іони кальцію в крові шляхом формування комплексів цитрату кальцію, запобігає згортанню крові. Натрій лимоннокислий також використовується при інфекціях сечових шляхів, таких як цистит, і при певних проблемах з нирками (наприклад, камені в нирках).

Цитрат натрію є досить ефективним засобом для видалення накипу у котлах і для очистки автомобільних радіаторів.

Цитрат натрію і безпека

 Цю речовину складно назвати небезпечною або шкідливою. Вона не горюча, не вибухонебезпечна, не отруйна, шкірні покриви не подразнює. Тим не менше, при вдиханні її пилу, людина може отримати пошкодження верхніх дихальних шляхів. Також, коли мова йде про її застосування в медицині, на медпрепаратах, що містять цю субстанцію, зазвичай вказують такі побічні явища: зниження апетиту, виникнення блювотного рефлексу і самої блювоти, болі в животі та підняття артеріального тиску. Використання цитрату натрію в харчопромі, де беруть в роботу набагато менші його дози, всіх перерахованих негативних ефектів ні в працівників, ні у споживачів не викликає. Тобто, добавку Е331 цілком можна вважати безпечною. В Україні й Росії вона офіційно дозволена до застосування.

Якщо Вам потрібно купити оптом цитрат натрію, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на цитрат натрію, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

 

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

natrij limonnokislij

Залишіть відгук до товару “Цитрат натрію (натрій лимоннокислий) трьохзаміщений”