Мінеральні добрива для саду

Мінеральні добрива для саду

До настання весни кожен садівник бажає поповнити запаси не тільки насіння і саджанців, а й добрив для вирощуваних рослин. Чи не у кожного виникає логічне запитання: як вибрати підживку для своєї садової ділянки і, зокрема, для конкретних культур? І це дійсно важливе завдання, адже правильне його вирішення дозволяє стимулювати ріст рослин і збільшувати плодоношення, запобігати низькій якості плодів та покращувати смакові характеристики, а в деяких випадках навіть уникати втрати врожаю. На допомогу приходять різні добрива, серед яких і мінеральні.

Мінеральні добрива для саду – це сполуки неорганічної природи, до складу яких входять поживні елементи у вигляді солей. Залежно від вмісту, розрізняють прості й комплексні мінеральні добрива.

Прості доцільно застосовувати тоді, коли є необхідність у підживленні рослини одним елементом, скажімо, калієм, азотом або фосфором.

Препарати-комплекси – це добрива, що складаються з декількох елементів: з кальцію і азоту, молібдену і калію тощо. Дія цих сполук ширша і спрямована на досягнення не однієї мети, а двох-трьох. Наприклад, поєднання калію і азоту дозволяє гарантувати збільшення зеленої частини і кількості плодів.

Застосовуючи мінеральні добрива, необхідно знати деякі правила. Серед основних:

  • - при внесенні в ґрунт препарати слід точно дозувати, оскільки їх надлишок може нашкодити не тільки самій рослині, але й довкіллю;
  • - вносити підживку потрібно здебільшого не в рік посадки, а починаючи з другого року;
  • - внесення треба виконувати в пристовбурні кола та ін.

Майже всі «мешканці» саду потребують мінеральних добрив, тож нехтувати ними не варто. Давайте розглянемо основні садові мінеральні добрива, які дозволять вам мати розкішний сад і радіти з року в рік гарному врожаю.

Основні садові мінеральні добрива, види добрив та рекомендації по їх застосуванню

Монокалійфосфат. Концентрований безхлорний водорозчинний препарат. Вважається одним з найкращих у своєму сегменті, тому як фосфорне добриво в аграрному комплексі, зокрема, і в тепличній галузі с/г застосовується дуже широко. Використовується в розчиненому вигляді для кореневих і позакореневих підживлень. Основні переваги: цілковита водорозчинність, сумісність з іншими добривами та пестицидами, відсутність небезпечних добавок.

Внесення навесні разом з азотним підживленням позитивно впливає на кореневу систему. У періоди після цвітіння і плодоношення, власне, продовжує цвітіння квіткових рослин, покращує збереження продуктів і збільшує терміни зберігання, а також підвищує урожай, покращує його якісні характеристики шляхом накопичення цукрів і вітамінів. Крім того, завдяки йому, закладаються плодові бруньки врожаю наступного сезону.

Сульфат магнію 7-водний. Популярне і часто незамінне магнієве добриво, що підвищує вміст у ґрунті сірки та магнію. Саме по собі виглядає як білий кристалічний порошок, добре розчинний у воді і стійкий до злежування. Внесення можливе через будь-які системи поливу. При основному виконується разом з азотними і фосфорними підживленнями. Серед головних ефектів застосування: поліпшення якості культур шляхом підвищення кількості крохмалю, цукру і вітамінів, благотворний вплив на фотосинтез, сприяння швидкому росту рослин, правильному поділу клітин і підтримка оптимального рівня білків.

Сульфат марганцю 1-водний. Універсальне мікродобриво, що заповнює дефіцит марганцю в ґрунті. Підвищує врожайність, посилює ріст кореневої системи, робить рослини стійкими до низки захворювань, перешкоджає хлорозу, всиханню молодих гілок, опікам та плямистості, а також забезпечує лежкість с/г продукції при зберіганні. Норма, час і спосіб внесення залежать від культури і типу ґрунту.

Залізний купорос. Застосування цього препарату в садівництві дуже різноманітне. Ним обробляють культури для лікування плямистості, з метою боротьби з лишайниками, паршею, а також деякими комахами-шкідниками. Навесні і восени ним білять стовбури плодових дерев, виконують профілактичну обробку винограду і т.д. Крім усього іншого, це популярний інсектицид, фунгіцид і чудове добриво. Залізо, що входить до його складу, має легко засвоювану рослинами форму. Воно перешкоджає пожовтінню листя, відмиранню пагонів, недорозвиненню плодів, погіршенню забарвлення квітів. Особливо гостро нестачу заліза відчувають яблуні, сливи і вишні.

Борна кислота. Значення цього добрива для саду переоцінити складно. Воно збільшує число зав’язей на плодово-ягідних рослинах, активізує появу нових коренів і стебел, підвищує відсоток цукру і покращує смак плодів. Дефіцит бору, в свою чергу, призводить до загнивання коренів, слабкого розвитку провідної системи, ускладнює приплив поживних речовин, стає причиною певних захворювань (суха і коричнева гнилі, дуплистість, бактеріоз). Особливо гостро рослини потребують бор в посушливі періоди. Найбільше цей елемент необхідний яблуням.

Трилон Б (динатрієва сіль). Роль цієї сполуки в садівництві пояснюється її властивістю формування комплексів. Вона здатна зв’язувати основні метали, переводити їх у рідину, розчин. Також часто змінює валентність певних металів. Завдяки цьому, трилон Б робить доступними для вирощуваних культур початково недоступні мікрокомпоненти.

Мідний купорос. Мідь – один з найважливіших елементів для рослин. Вона сприяє білковому, жировому і вітамінному синтезу, бере участь у диханні та фотосинтезі, підвищує стійкість рослин до грибків і морозів. Сірчанокисла мідь є ефективним фунгіцидом, яким повсюдно обприскують плодово-ягідні і декоративні дерева, чагарники, борючись з паршею, моніліозом, антракнозом та іншими хворобами ранньою весною, поки не розпустилися бруньки. Крім того, нею дезінфікують рани у плодових рослин.

Сульфат цинку 7-водний. Добриво, що містить цинк та сірку, використовується з метою підвищення плодоношення. Ефективно покращує якість і кількість врожаю винограду, цитрусових, плодових і ягідних культур. Підходить як для основного внесення, так і для позакореневих підживлень.

Сульфат калію. Останнє в нашому списку, але аж ніяк не менш важливе добриво. Застосовується і в закритому, і у відкритому ґрунті. Позитивно впливає на всі культури, завдяки відсутності в складі хлору і наявності понад 50 % калію. Основні впливи: збільшення кількості цукрів і вітамінів, підвищення стійкості рослин до хвороб, зменшення ураження плодів гнилями (серцевинною та сірою). Крім того, цей препарат гарантує багаторічним рослинам хорошу зимівлю: навіть найпотужніші морози плодово-ягідні дерева та чагарники, підживлені восени сульфатом калію, переживають з мінімальними негативними наслідками.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.