Марля медична: опис та призначення

Марля медична: опис та призначення

У медицині, зокрема при обробці ранових поверхонь, дуже важливо запобігати появі інфекцій, ефективно виконувати сушку і очищення, досягати максимального позитивного впливу на швидкість загоєння ран і відновлення тканин. Досягти це дозволяють різні перев’язувальні матеріали, одним з яких є марля.

Марля – це легка прозора розріджена бавовняна тканина з дуже рідким переплетенням волокон. Прозорість і незначна вага досягаються неприляганням основних і утокових ниток щільно одна до одної. Між ними розміщуються більшою чи меншою мірою видимі проміжки.

Існують різні види марлі: тонка, звичайна, вибілена і пофарбована. У медичній сфері застосовують саме тонку марлю, знежирену і білену спеціальним хімічним способом. Також можлива обробка гідроксибензолом. Таку марлю називають гігроскопічною або карбонізованою.

Медична марля – це м’який перев’язувальний матеріал, основа для бинтів, серветок, тампонів і перев’язувальних пакетів. Вона має встановлений формат. Особлива технологія плетіння забезпечує оптимальну міцність при мінімізованій вазі та щільності – всього 36 г/м2. У зв’язку з чудовим пропусканням кисню, забезпечується найбільш оперативне загоєння різноманітних ран та пошкоджень. Бездоганна якість пояснюється, не в останню чергу, і відсутністю алергійних реакцій у пацієнтів.

Важлива особливість цього матеріалу – значна гігроскопічність, що досягається певним складом і фактурою. Марля здатна вбирати великі кількості рідини (води, гелю та ін.), що в рази перевищують її власну вагу. Завдяки тому, що вона добре вбирає кров, гній та інші виділення, інтенсифікується одужання. Крім того, забезпечується ефективний захист рани від необережних дотиків і проникнення всередину інфекцій.

Без марлі не обійтися в травматологічних відділеннях. Вона, скомпонована з бинтом і просочена гіпсом – єдино можливий варіант зафіксувати перелом і різного роду травми.

Марля для медичних потреб, як і вата, випускається в двох формах: стерильній і нестерильній. Стерильна марля піддається спеціальній термообробці, яка знищує будь-які бактерії. Вона поставляється порційно в індивідуальних упаковках. Обов’язкова для використання в операційних відділеннях і процедурних кабінетах. Що стосується нестерильної марлі, то її виробництво, відповідно, не передбачає стерилізацію. Упаковується, як правило, по групах: в одному упакуванні – кілька витратних матеріалів. Дозволена до застосування у всіх інших випадках, де не обов’язково застосовувати стерильну продукцію.

Марлю, виготовлену, відповідно до ДСТУ, упаковують у папір і бавовняні мішки. На рулоні розташовується етикетка з нанесенням такої інформації: виробник, щільність, дата випуску, показники вологості та білизни, а також допуск по щільності. Найчастіше етикетку кріплять за допомогою ниток, іноді – використовуючи клей або скотч.

Зверніть увагу, що на якісній марлі не повинні бути отвори, що перевищують 50 мм. Пруг не може бути стягнутий більше, ніж на 1 м. Також недопустима наявність брудних плям.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.