Лабораторні штативи

Лабораторні штативи

Будь-яку лабораторію складно уявити без штативів. Лабораторні штативи – невід’ємна частина різних досліджень, перевірок, експериментів і медичної практики. Їх використовують для того, щоб встановити і закріпити лабораторний посуд і/або інструменти, виконані зі скла чи пластику. Завдяки їм підвищується безпека лаборанта, що має справу з непростими реагентами.

Ці вироби можуть мати різні конструкції. Три найбільш поширені варіанти такі:

- підставки для зберігання пробірок, колб та ін., що забезпечують комфорт роботи зі значним переліком речовин і приладів;

- універсальні моделі карусельного типу, дуже зручні для швидкого пошуку необхідних ємностей;

- лабораторні штативи Бунзена – вертикальні стійки (штанги), зафіксовані шляхом вгвинчування на важких прямокутних горизонтальних основах. До стійок кріпляться рухливі тримачі (муфти), на яких за допомогою лапок можна розташовувати не тільки посуд, але й швидкознімну лабораторну техніку. Завдяки достатній висоті штанги, кріплення можливе на будь-якій її ділянці і під різними кутами. З метою амортизації стиснення і для запобігання безпосередньому контакту скляного посуду з металом, використовуються прокладки з гуми, шкіри або коркової пробки. Згодом прокладки зношуються і потребують заміни. Що стосується ще одного важливого елементу – кілець, то вони можуть бути використані по-різному: як підставки або кріплення.

Всередині штативів розташовані стрижні, що дозволяють додатково збільшувати висоту робочого простору. Вони встановлюються в необхідному положенні за допомогою гвинтів. Якщо потрібно одночасно закріпити багато елементів, можна задіяти П-подібний виріб – дві паралельно розташовані стійки.

Більшість моделей початково комплектуються маніпуляційними столиками і тримачами (різної величини кільцями із затискачами, лапками, бюреточними фіксаторами та ін.). Крім того, в деяких випадках деталі (як самі стійки-основи, так і кріплення) можна за необхідності замовити окремо.

Популярні матеріали для виготовлення штативів – метал і пластик. Основу класичних штативів зазвичай створюють з чавуну + покривають її порошковою фарбою, стійкою до вологи. Один з найкращих варіантів для виробництва штанги – нержавіюча сталь.

При виборі лабораторного штатива важливо звернути увагу на його конфігурацію, розмірні параметри тримачів та інших компонентів. Якщо вибираєте штатив-стійку, прослідкуйте, щоб була можливість регулювання по висоті. Основа у такого виробу повинна бути рівною і стійкою, тримачі – гарантувати надійність фіксації ємностей, не пошкоджуючи їх при цьому. Якщо все зробити грамотно, вдасться організувати ефективну роботу і забезпечити оптимальне використання простору.

Але вибрати і купити – це тільки півсправи. Ще необхідно правильно використовувати, з дотриманням усіх експлуатаційних вимог, тоді лабораторний штатив прослужить вам стільки, скільки знадобиться.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.