Калійна селітра: властивості та застосування

Калійна селітра: властивості та застосування

Застосування азотнокислого калію

Серед селітр (добрив) дуже поширена і широко застовується – калієва селітра (калій азотнокислий або нітрат калію) - це калієво-азотне добриво складається : з азоту на тринадцять відсотків; з калію сорок шість відсотків та використовується для підживлення рослин, що ростуть на закритих ґрунтах. Селітра дуже токсична, і є добрим окислювачем, вибухо- та пожежонебезпечною.

Але у цієї субстанції є і позитивні та потрібні характеристики: калієва селітра дуже ефективна на ґрунтах з пониженим вмістом калію. Калійна селітра сприяє збільшенню всмоктувальної сили коренів і сприяє повному урівноваженню темпів фотосинтезу та дихання, а також появі кращої структури тканин у рослин. Стійкість рослин до різних несприятливих умов навколишнього середовища значно підвищується. Розчини нітрату калію добре сумісні і з різними іншими водорозчинними добривами, які майже зовсім не містять нерозчинних сполук і шкідливих домішок.

У грунт калійну селітру додають обов'язково навесні , оскільки в ній міститься азот, який легко розчиняється.

Калієва селітра застосовується у вигляді порошку для позакореневого і кореневого підживлення.

1 . Як кореневе добриво нітрат калію використовують для:

  • квіткових і овочевих культур з розрахунку грам або півтора на літр (пакет двадцять п'ять грам на п'ятнадцять чи двадцять п'ять літрів води);
  • ягідних та декоративних чагарників з розрахунку грам або півтора на літр (пакет двадцять п'ять грам на п'ятнадцять чи двадцять п'ять літрів води);
  • плодових дерев з розрахунку два з половиною грами на літр (пакет двадцять п'ять грам на десять літрів води);

Частота підживлення - один раз протягом десяти або п'ятнадцяти днів.

2 . Як позакореневе добриво калій азотнокислий використовується у вигляді півтора або двох відсоткового розчину (пакет двадцять п'ять грам на п'ятнадцять літрів води). Розчин рівномірно і акуратно наноситься на листя рослин за допомогою спеціального розприскувача. Витрата розчину приблизно виходить така:

  • овочеві, квіткові, суниця - літр або півтора на десять метрів квадратних землі;
  • чагарники - півтора літра на кущ;
  • плодові дерева - два літра на молоде, і п'ять-вісім літрів на доросле дерево.

Всього проводять два або чотири обприскування протягом усього вегетаційного періоду.

калійна селітра добриваКалійна селітра широко застосовується в різних галузях, виконуючи в кожній з них специфічні функції:

  • піротехніка (незамінна складова димного пороху, використовується при виробництві карамельного ракетного палива);
  • електровакуумна промисловість і оптичне скловаріння (робить світлішим або знебарвлює технічне кришталеве скло, збільшує міцність скляних виробів);
  • металургія (є сильним окисником);
  • виробництво зубної пасти (є допоміжним компонентом у пастах для чутливих зубів);
  • сільське господарство (виступає в якості цінного мінерального калій-азотного добрива, поєднуючи два елементи, які в інших випадках, тобто в складі різних підживок, погано засвоюються рослинами; а також підвищує їхню морозостійкість).

Особливо активно калій азотнокислий як консервант і фіксатор кольору використовується в харчовій промисловості. При взаємодії з м'ясними та рибними продуктами він чудово виконує антибактеріальну обробку. Застосовуваний при виробництві сирів, уповільнює здуття. Висока концентрація калієвої селітри в продукті призводить до змін забарвлення і появи аромату. М'ясо, риба та інша їжа набувають привабливого, «смачного» вигляду, що особливо ціниться в роздрібній торгівлі.

Нітрат калію і його роль у здоров'ї людини

У цьому контексті варто чітко розділяти організм дорослої людини і дитини. Якщо не перевищувати рекомендовану дозу (не переводити добавку в статус щоденно вживаної), то негативного впливу на дорослий організм не буде. У той же час, споживання продуктів з азотнокислим калієм не бажане для дитини. У зв`язку з цим, при виробництві дитячого харчування цю добавку використовувати не можна.

Офіційні дані свідчать: та кількість нітратів, яка потрапляє в людський організм у вигляді харчових додатків, шкоди здоров'ю завдати не може. Тому використання нітрату калію в Україні, як і в Росії, дозволено на законодавчому рівні.

Калійну селітру купити

Якщо Вам потрібно купити оптом калійну селітру, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на калійну селітру, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.