Пошук
Йод кристалічний

1050.00 грн

Йод кристалічний

1050.00 грн (ціна за 1 кг)

Йод кристалічний (пол. jod, англ. iodine, нім. Jod) — хімічний елемент, символ І, атомний номер 53; атомна маса 126,9045. Був відкритий у 1811 році французьким аптекарем Куртуа. Кристали чорно-сірого кольору з металічним блиском; належить до галогенів. Погано розчинний у воді, розчиняється у спирті, водних розчинах йодидів, хлороформі, чотирихлористому вуглеці.

Очистити
Знайшли дешевше?
Ми знизимо ціну
спеціально для вас*
*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови
Артикул: Невідомо. Категорія: .

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності йод кристалічний. У нас можна купити йод кристалічний оптом за доступною ціною. Йод кристалічний має сертифікат якості. Якість, умови придбання і ціна йоду кристалічного Вас приємно здивують. Наявність власних складів та автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку по йоду кристалічного всій території України. Ціна йоду кристалічного також залежить від об’ємів закупівлі. При купівлі йоду кристалічного оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

Характеристики йоду кристалічного

Йод кристалічний або йод – це неорганічна хімічна сполука, молекула якої складається з двох атомів йоду (I2). При нормальній температурі і тиску є твердою чорною речовиною з легким блиском і глянсовою металевою поверхнею.Йод легко випаровується, минаючи рідку стадію (сублімує), утворюючи фіолетовий газ зі специфічним різким дратівливим запахом.
йод кристалічний гурт
Густина 4,94 г/см3. Молекулярна вага 253,80894 г/моль. Точка плавлення 114 °С. Точка кипіння 184 °С. Розчинність у воді 0,029 г/100 мл (при 20 °С).

Подібно до інших галогенів, утворює велику кількість сполук з іншими елементами, але є менш реакційнозданим, ніж хлор, і має певні металеві характеристики.

Властивості йоду кристалічного

  • поганорозчинний у воді;
  • легко розчиняється в хлороформі, сірковуглеці або чотирихлористому вуглеці, утворююючи фіолетовий розчин;
  • у розчині у присутності крохмалю формує блакитний комплекс.
  • може утворювати сполуки з іншими галогенами, наприклад, фторид йоду.

Йод широко застосовується для обробки ран і як антисептик. Він незамінний для лікування і профілактики захворювань, що виникають при дефіциті йоду в організмі. Суміш кристалів йоду з кухонною сіллю ( хлоридом натрію) є найкращим і найпростішим способом отримати йод у раціоні. Йод кристалічний широко використовується як лабораторний реактив.

Він є одним з найкращих типів дезинфікуючого засобу для води. Його використовують альпіністи і туристи в походах для дезінфекції питної води.

Поширення в природі йоду

Йод дуже розсіяний елемент, його кларк 4·10-5 %. Найбільші (3·10-3 %) і морській воді (0,06 мг/мл). Власне йодних мінералів мало. Найбільш відомі — лаутарит Са(ІО3)2 та йодаргірит AgI. Мінерали йоду легко розчинні, тому йод легко вилуговується з гірських порід, переноситься в моря, де частково нагромаджується у водоростях-ламінаріях. Кристали йоду при нагріванні дають фіолетові пари з запахом, схожим на запах хлору.

Йод є найменш поширеним у земній корі галогеном, у той час як у морській воді його є в надлишку.

Історія відкриття йоду кристалічного

Йод кристалічний відкрив у 1811 році французький хімік Б. Куртуа, якому допомогла кішка. У хімічній лабораторії вона перекинула склянку із сульфітною кислотою на попіл з морських водоростей. Відразу з’явилася хмаринка фіолетового кольору парів невідомої речовини. У 1813—1814 роках французький хімік Ж.-Л. Гей-Люссак і англійський хімік Р. Деві довели елементарну природу йоду.

Йод — від грец. – iodes — схожий кольором на фіалку, фіолетовий.

У чистому вигляді не зустрічається, його солі називають йодидами, вони у великій кількості знаходяться в морській воді. Технічно отримують з йодатів:

HIO3 + 3 H2SO3 → HI + 3 H2SO4

HIO+ 5 HI → 3 H2O + 3 I2

Йодатна кислота реагує з сульфітною кислотою з утворенням HI, який потім окислюється в розчині йодатною кислотою з виділенням йоду.

Застосування йоду кристалічного

Застосовують йод та його сполуки в медицині як антисептик, аналітичній хімії, фотографії, при виробництві барвників тощо.

Як мікроелемент йод потрібний людині для нормального функціонування щитовидної залози, де наявний у малих кількостях у гормоні тироксині, який виробляється щитовидною залозою.

Калій йодистий

Калій йодистий (КІ) — безбарвні кристали, які жовтіють на світлі (через виділення йоду).

Застосовується як лікарський засіб у медицині при сифілісі, нервовій астмі, атеросклерозі, отруєннях свинцем і ртуттю. Вживається внутрішньо в розчині й зовнішньо у вигляді мазі. Калій йодид – реактив у йодометрії, компонент електроліту в електрохімічних перетворювачах, добавка для підвищення розчинності йоду у воді і полярних розчинниках.

Правила безпеки при роботі із йодом кристалічним

При роботі з цим реактивом необхідно дотримуватися обережності, оскільки безпосередній контакт зі шкірою може призвести до опіків. Він отруйний при ковтанні. Пари йоду дуже подразнюють очі та слизові оболонки.

Якщо Вам потрібно купити оптом йод кристалічний, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на йод кристалічний, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

 

 

Вага

барабан 50 кг, фасування 1 кг

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Йод кристаллический

Залишіть відгук до товару “Йод кристалічний”