Етилендіамін і медицина

Етилендіамін і медицина

Етилендіамін (1,2-діаміноетан) – це сполука органічної природи, що належить до класу амінів, сильна основа. Має вигляд рідкої безбарвної гігроскопічної речовини з аміачним запахом. Розчинення у воді – добре, з нагріванням розчину; також непогано розчиняється в етиловому спирті, дещо гірше – в ефірі; зовсім не піддається розчиненню в бензолі та інших вуглеводнях. Контактуючи з вологими повітряними масами, димить. З кислотами формує два соляних ряди в зв’язку з наявністю в молекулі двох аміногруп, з металами (зокрема, з марганцем, міддю та кобальтом) – комплекси. Нагріваючись, трансформується у вибуховий етилендінітрамін.

Отримання можливе декількома способами. Основний полягає у взаємодії аміаку і хлористого етилену. Інші: каталітичне гідрування МЕА і аміаку при 150-230 °C, реакція при поєднанні етилену та аміаку або формальдегіду, аміаку й синильної кислоти.

Молярна маса – 60,1 г/моль, густина – 0,899 г/см³. Термічні властивості: t плавлення – 11 °C, t кипіння – 117-119 °C. Формула: C2H8N2.

Значення етилендіаміну для медицини

Медицина є, мабуть, однією з основних галузей, де використовують цю речовину. З її участю виконують консервацію крові. Вона сприяє виведенню з організму радіоактивних і токсичних металів. Часто входить до складу ліків, наприклад, ранітидину, супрастіну та еуфіліну, які показані до застосування при бронхіальних недугах, проблемах з кровообігом, здійснюють противиразковий, антиалергійний і снодійний вплив. У стоматології використовується в ендокринному очищенні каналів зубів.

Інші сфери застосування: хімічна, текстильна, лакофарбова тощо.

Знадобиться етилендіамін для роботи, звертайтеся. А головне, пам’ятайте, що він належить до токсичних матеріалів і вимагає чіткого дотримання дозувань.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.