Generic selectors
Точні входження
Пошук у назві
Шукати за змістом
Шукати в публікаціях
Шукати на сторінках
product

Де застосовують парафін технічний?

парафин технический

Парафін технічний – це твердий нафтопарафін, біла кристалічна маса, можливо, з жовтуватим/сіруватим відтінком, у розплавленому стані малов’язка. Смак і запах відсутні. Це горюча речовина з t спалаху 160 °С і t самозаймання від 300 °С. Розчиненню у водному середовищі, етанолі та метанолі не піддається. Розчинятися може під впливом органічних розчинників та при високих температурних показниках у мінеральних оліях.

Основні компоненти: сполуки, що формуються під час відгону нафти, тверді вуглеводні метанового ряду. Води, розчинених у ній кислот і лугів, сірки, а також механічних домішок у складі немає.

Поряд з іншими класами цього матеріалу, виділяють технічні з індексами Т (Т-1, Т-2, Т-3) і С. Це продукти тех. призначення, що пройшли очищення. Вони служать сировиною для різних промислових галузей: хімії, деревообробки, меблевої сфери, текстильного і паперового виробництва. Задіюються в роботі з гумою й металами.

Т парафіни застосовують у таких процесах:

– створення засобів побутової хімії;

– виробництво технічних сортів паперу (виступають просоченням);

– виготовлення свічок;

– сушіння та просочування деревини;

– виробництво різноманітних меблів.

З їхньою допомогою створюють найрізноманітніші технічні композиції (змазки, просочення, що забезпечують стійкість до вологи, антикорозійний захист), лаки, олівці. Ними змащують форми перед тим, як здійснити лиття металу. У гумовому виробництві вони задіюються для пом’якшення суміші.

Ще один значний напрямок – радіотехніка. Тут, по-перше, за допомогою розглянутого продукту просочують електротехнічний папір, необхідний для функціонування конденсаторів і той, що намотується на трансформатори. Іноді задіюється і для просочення картону, застосовуваного в монтажних платах. По-друге, його заливають у безкаркасні котушки індуктивності з метою запобігання негативному впливу вібрацій та захисту від ефекту мікрофона. У деяких випадках може бути залитий весь простір мікрозбірки. По-третє, застосування можливе всюди, де необхідна значна електрична міцність з невеликими втратами на змінному струмі, де важливі доступна вартість і легкість вилучення заливки шляхом нагрівання.

Якщо розглянути кожен різновид окремо, то призначення буде виглядати приблизно так:

– Т-1 – для створення товарів побутової хімії, свічок;

– Т-2 – для того ж, що і попередній вид, плюс використання в хімії та нафтохімії;

– Т-3 – для просочення і покриття технічних сортів паперово-картонної й текстильної продукції, для нанесення на деревину і метали;

– С – для виробництва сірників і отримання синтетичних жирних кислот.

Завдяки технічному парафіну, вдається уникнути тертя поверхонь деталей і тех. вузлів, забезпечити захист матеріалів від вологи і агресивності зовнішніх факторів. Саме набір фізичних і хімічних властивостей парафіну пояснює його чималу популярність.

Маючи справу з цією речовиною, необхідно дотримуватися деяких правил. Склад і робоче приміщення повинні добре провітрюватися. Потрібно стежити за вологістю, запобігаючи потраплянню вологи в тару з парафіном. Щоб уникнути пожежі, важливо не допустити теплового і сонячного впливу, а також потурбуватися про безпечне освітлення.

Термін придатності при дотриманні всіх норм зберігання та перевезення становить 24 місяці від дати виробництва.

Share this postЗалишити відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Generic selectors
Точні входження
Пошук у назві
Шукати за змістом
Шукати в публікаціях
Шукати на сторінках
product