Generic selectors
Точні входження
Пошук у назві
Шукати за змістом
Шукати в публікаціях
Шукати на сторінках
product

Де застосовують хлорид барію?

Хлорид бария

Хлорид барію (барій хлористий) – це бінарна речовина неорганічної етимології, барієва сіль HCl, кристалічна порошкоподібна маса/гранули білого або сірого забарвлення. Запах відсутній, гігроскопічність – значна. Розчинення: у воді – порівняно добре, в спирті та гліцерині – слабке, в діетиловому ефірі не розчиняється. Поглинає вологу з повітря і формує кристалогідрати. Належить до токсичних речовин, ГДК становить 0,5 мг/м³.

Молярна маса – 208,246 г/моль, густина – 3,92 г/см³. Термовластивості: t плавлення – 962 °C, t кипіння – 1560 °C. Формула: BaCl2.

Отримання цієї речовини можливе різними способами, при взаємодії:

– металевого барію і хлору;

– окису/гідроксиду/карбонату барію і хлоридної кислоти;

– сірчистого барію і хлористого кальцію.

Застосування

Хлорид барію важливий, передусім, для низки промислових галузей, а також для аграрного комплексу.

У хімічній сфері його використовують при виготовленні реактивних препаратів, барвників і пігментів (хромату барію, каселевої зелені та ін.). Ним також очищають розчини від хроматів і сульфатів (виступає реагентом, зокрема, на сульфат-іон) і з його допомогою створюють солі барію.

Металургійна і машинобудівна індустрії задіюють барій хлористий особливо широко:

– для гартування швидкорізальної сталі, сталевих поверхонь техніки і верстатів (у розплавленому вигляді спільно з хлоридами інших металів);

– для термообробки виробів;

– як нагрівальне середовище під час гарячого пресування металів;

– у ході ціанування деяких компонентів;

– для поліпшення розплавлення лужноземельних металів;

– у ролі добавки для електролітів при синтезі магнію і при отриманні надчистого алюмінію (популярна електролітична добавка в електротехніці);

– як шихтувальний матеріал (кольорова металургія).

На текстильних виробництвах він служить обважнювачем і освітлювачем різних видів шкіри. У сільському господарстві як зооцид допомагає боротися зі шкідниками. Також часто є компонентом кераміки.

Особливості обробки сталі хлористим барієм:

– фосфатування. Задіюють для високолегованих видів з метою поліпшити якість фосфатного шару. Для цього в робочий розчин, в якому присутня речовина, що розглядається (плюс вода і сіль Мажеф), поміщають вироби на 45-60 хв при t приблизно 100 °С;

– рідинне азотування. Для виконання цього завдання готують соляні ванни, що складаються з хлоридів барію, натрію і кальцію. Через такі ванни здійснюють пропускання аміаку і досягають мети внаслідок взаємодії сталевих заготовок з аміачним струменем і розчиненими соляними газами. Щоб уникнути корозії, застосовують натрій гідроксид. Температура вмісту ванни становить 650-700 °С, тривалість – 105 хвилин, обсяг азоту, який поглинає сталь – 135 мг/дм2.

В якому з процесів ви б не вирішили використовувати хлористий барій, пам’ятайте, що і робота з ним, і зберігання, перевезення вимагають дотримання певних правил. Для транспортування можуть бути задіяні ПЕ мішки або м’які контейнери. Зберігати його потрібно в сухих приміщеннях, запобігаючи контакту з вологою. А оскільки цей реактив  отруйний і може спровокувати незворотний вплив на організм, обов’язково використовуйте ЗІЗ.

Share this postЗалишити відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Generic selectors
Точні входження
Пошук у назві
Шукати за змістом
Шукати в публікаціях
Шукати на сторінках
product