Пошук
Бензойна кислота

66.00 грн

Бензойна кислота

66.00 грн (ціна за кг)

Бензойна кислота (Е210) – одноосновна найпростіша карбонова кислота з ряду ароматичних, зареєстрована в якості добавки до їжі, консерванту. По суті своїй є твердою кристалічною речовиною білого кольору зі специфічним запахом. Вважається, як і переважна кількість кислот органічної етимології, слабкою (pKa = 4,2).

Артикул: 10454. Категорія: .

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності бензойна кислота. У нас можна купити бензойну кислоту за доступною ціною. Бензойна кислота має сертифікат якості. Якість, умови придбання і ціна бензойної кислоти Вас приємно здивують. Наявність власних складів та автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку кислоти бензойної по всій території України.  При купівлі кислоти бензойної оптом наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

Характеристики бензойної кислоти

У воді майже не розчиняється (0,29 г/100 мл), проте добре розчинна в трихлорметані, етиловому спирті та сірчаному ефірі. Бензойна кислота легко піддається сублімації, відганяється разом з парою води, тому збільшувати концентрацію її водних розчинів за допомогою розпарювання недоцільно.

Молярна маса – 122,12 г/моль, густина – 1,32 г/см ³. Термовластивості: t плавлення – 122,4 °C, t кипіння – 249,2 °C, t розкладання – 370 °C. Формула – C6H5СООН.

Свою назву ця кислота отримала від бензойної смоли, з якої була синтезована в XVI столітті шляхом сублімації. Структура речовини була визначена набагато пізніше – в XIX столітті Юстусом фон Лібіхом, а в 1875 р. Е. Зальковський виявив її протигрибкові властивості.

Отримання в наші дні можливе різними способами:

– окисленням метилбензолу за допомогою сильних окисників (наприклад, марганцевокислим калієм, триоксидом хрому, азотною кислотою, хромовим ангідридом)

– декарбоксилюванням фталевою кислотою;

– окисленням метилбензолу киснем за участю каталізатора, яким може виступати нафтенат марганцю або кобальт (промисловий синтез).

Що стосується лабораторного отримання, то воно можливе також різними способами, наприклад, перекристалізацією з розчинника (води, етанової кислоти, бензолу, диметилкетону, нафтового ефіру, суміші вода + етиловий спирт), шляхом гідролізу і окислення вихідного продукту, а також за реакціями Канніццаро та Гріньяра. Однак, зважаючи на дешевизну і доступність хімічної бензойної кислоти, до синтезу в лабораторних масштабах хіміки вдаються вкрай рідко, переважно для демонстрації процесу в навчальних цілях.

Застосування бензойної кислоти

C6H5СООН застосовується в різних галузях. Це і колориметрія, де вона виступає тепловим стандартом калібрування колориметрів згідно з температурними показниками і тепловою ємністю. Це також харчопром, де з її допомогою (в чистому вигляді або у складі натрієвої/калієвої/кальцієвої солей) консервують продукти харчування. Вона з легкістю перешкоджає ферментам, гальмує обмінні процеси у великій кількості одноклітинних мікроорганізмів і грибків, пригнічує розвиток цвілевих грибів, дріжджів та низки бактерій.

Крім того, Е210 застосовується в медицині, коли необхідно обробити шкірні прояви трихофітій та мікозів. Її наносять зовнішньо як антисептик і фунгіцид. А бензоат натрію, в свою чергу, використовують як відхаркувальний засіб.

Важлива роль відводиться також бензойній кислоті як сировині для приготування різноманітних реактивів: бензоїлхлориду, фенолу, бензоатних пластифікаторів та ін. Її ефіри користуються популярністю в парфумерії, оскільки мають сильно відчутний приємний аромат. Інші похідні активно застосовують у синтезі барвників.

Якщо Вам потрібно купити гуртом бензойну кислоту, зверніться до компанії Система Оптимум. Питання щодо ціни на бензойну кислоту, а також умов оплати та доставки по Україні Ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

бензойна кислота

Залишіть відгук до товару “Бензойна кислота”