Печі муфельні

Печі муфельні

Муфельні печі – це спеціальні термічні пристрої для нагрівання до необхідної температури різних матеріалів. Їх використовують при виготовленні кераміки, порцеляни, виробів з емалі на етапах плавлення, гарту, випалу тощо.

Головний конструктивний елемент співзвучний назві печі, це муфель – захисна посудина, що створює бар'єр між оброблюваним матеріалом і вогнем/продуктами горіння. Крім того, муфель є основним робочим місцем печі.

Де застосовуються муфельні печі?

Як Ви здогадуєтеся, застосування муфельних печей широке, з їхньою допомогою можна полегшити або навіть зробити можливими багато процесів.

Муфельні печі та кузні. У кузнях, ковальських цехах за допомогою цих пристроїв нагрівають кольорові метали. Не обійтися без них, якщо необхідно точно зберегти розміри заготовки і забезпечити відсутність окалини на поверхні.

Муфельні печі та лабораторії. Лабораторний аналіз – одна з основних функцій цього обладнання. Якщо потрібно визначити благородні метали (золото, срібло, платину тощо), їх вміст у руді, сплавах, зливках або навіть готових виробах, то кращого помічника не знайти! При цьому виконуються такі, наприклад, процеси, як плавлення або купеляція.

Головну мету використання цього пристрою, узагальнивши, можна описати як поліпшення якостей, властивостей, характеристик металів і сплавів. А взагалі спектр можливих термічних процесів у муфельних печах – якнайширший:

1. Гартування. Для підвищення твердості матеріалу. Виконується при збільшеній швидкості охолодження (для різних речовин критична швидкість різна).

2. Відпалювання. Для досягнення однорідності мікроструктури, перетворення включень. Після нього йде повільне охолодження, що забезпечує відсутність нерівноважних структур.

3. Випал. Найпопулярніший процес, призначений для збільшення міцності, твердості, забезпечення хімічної стійкості і естетичних даних. Можливий завдяки складним фізико-хімічним процесам і підвищеній температурі.

4. Відпуск. Для зняття внутрішніх напружень, створених гартуванням, а також для забезпечення пластичності.

5. Озолення, або спалювання. Для визначення наявності марганцю, міді та інших металів у досліджуваному об'єкті.

6. Купеляція. Для визначення наявності свинцю та інших неблагородних металів у сплавах. Золото і срібло при цьому залишаються незмінними, а свинець під дією високої температури окислюється.

7. Висушування. Для позбавлення матеріалу від вологи. Переважно вилучається вода, але буває, що й інші рідини.

Завдяки всім цим процесам, на світ з'являються чудові ювелірні вироби, сувеніри, всіляка кераміка, художні вироби з металу.

Типи муфельних печей

Існує багато класифікацій, в основу яких покладені різні параметри. Так, за можливим температурним діапазоном розрізняють печі муфельні помірної, середньої, високої та надвисокої температур. За конструкцією – з вертикальним і горизонтальним завантаженням, ковпакові, трубчасті. За типом нагріву – електричні та газові. Відповідно до захисного режиму обробки: повітряні, із захисною газовою атмосферою, вакуумні.

Усі види обладнання хороші, кожен – зі своїм набором переваг.

Вибір муфельної печі

Щоб ті процеси, які Ви плануєте проводити, дали необхідні результати, важливо не тільки вміти їх виконувати, але й робити це в правильно підібраній печі. Вибираючи, зупиніться на хорошій моделі відомого виробника. Таким чином, будете впевнені, що піч муфельна багато років буде якісно здійснювати свою роботу.

Якщо раніше майстри часто виготовляли пристрої самі, то сьогодні такої необхідності немає. Придбати готовий виріб простіше і доступніше. Тим більше, що асортимент і вартість сприяють цьому.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.