Сіль вуглеамонійна (амонію гідрокарбонат, бікарбонат амонію)

Сіль вуглеамонійна (амонію гідрокарбонат, бікарбонат амонію)

Добре розчиняється у воді; в етанолі та ацетоні, навпаки, не розчиняється. При взаємодії з повітрям розкладається і випаровується. Це чистий екологічний продукт, який не становить небезпеки для природи і людини. Формула – NH4HCO3.

Отримання вуглеамонійної солі можливе різними способами. Наприклад, розчиненням у воді аміаку і вуглекислого газу, терморозкладанням карбонату амонію або поєднанням диоксиду вуглецю і насиченого розчину карбонату амонію.

Це безбарвна тверда речовина, що легко розкладається. Гідрокарбонат амонію отримують шляхом взаємодії діоксиду вуглецю та аміаку. Він розчиняється у воді з отриманням слаболужного розчину. Сіль вуглеамонійна не розчинна в ацетоні і спиртах. Гідрокарбонат амонію розкладається понад приблизно 36 °С до аміаку, діоксиду вуглецю і води, це ендотермічний процес і викликає падіння температури.

Застосування вуглеамонійної солі

сіль вуглеамонійна застосуванняЦю сполуку активно використовують у різних галузях:

харчопром. Виступає замість харчового вуглекислого амонію розпушувачем для випічки (хлібопекарська і кондитерська промисловість). Замість питної соди і дріжджів її додають до шоколаду й тортів, кексів та печива, булок і бубликів...;

виноробство. При виготовленні вина прискорює ферментацію;

фармацевтика. Бере участь у приготуванні сиропів від кашлю і нашатирю;

косметологія. Є компонентом декоративних косметичних засобів, що регулює насиченість і яскравість кольору;

виробництво вогнегасних сумішей.

Важливу роль амонію гідрокарбонат відіграє і в інших процесах. Так, за його допомогою здійснюють органічний синтез і фарбування, флотацію, нейтралізацію і вироблення хромових шкір, виготовляють хімічні реактиви.

добриво амонію гідрокарбонат Окреме місце ця речовина посідає в сільському господарстві. Завдяки її застосуванню в агросекторі, можна:

- збільшити врожайність наполовину;

- прискорити на тиждень-два плодоношення;

- знизити кількість нітратів у готовій продукції в 2-4 рази;

- припинити гниття;

- мінімізувати потребу рослин у фосфоровмісних добривах;

- підвищити швидкість утворення гумусу.

Позакореневе підживлення гідрокарбонатом амонію сприяє боротьбі з цибулевою мухою, борошнистою росою, фузаріозом, бурою і жовтою плямистостями та іншими захворюваннями.

Максимальна ефективність проглядається при застосуванні бікарбонату амонію для картоплі, овочів і кормових культур. До речі, вуглеамонійну сіль аграрії використовують не тільки як добриво, але і як кормовий консервант, що забезпечує бездоганне збереження поживних речовин, зниження рівня нітратів і активної кислотності кормів.

Амоній вуглекислий кислий використовується в харчовій промисловості як розпушувач для багатьох хлібобулочних виробів, таких як печиво і крекери. Його також широко застосовують для випічки в домашніх умовах. У багатьох випадках він може бути заміщений содою або іншим розпушувачем. У порівнянні з харчовою содою, дана сіль має перевагу завдяки утворенню більшої кількості газу для тієї ж кількості агента, і при цьому не надає ніякого присмаку в готовому продукті, оскільки повністю розкладається до газоподібних речовин, які випаровуються під час випічки.

Даний реактив широко використовується в якості недорогого азотного добрива. Цю сполуку застосовують як компонент у виробництві вогнегасних сумішей, фармацевтичних препаратів, барвників, пігментів. Гідрокарбонат амонію досі знаходить застосування в пластмасовій і гумовій промисловості, у виробництві кераміки і для синтезу каталізаторів.

Вуглеамонійна сіль також використовується для буферизації розчинів, наприклад, для високоефективної рідинної хроматографії. Гідрокарбонат амонію є ключовим компонентом відхаркувальних сиропів від кашлю.

Амоній вуглекислий кислий є подразником для шкіри, очей і дихальних шляхів.

Упакування, транспортування, зберігання

Упаковують двовуглекислий амоній, як правило, в поліетиленові мішки різного об'єму.

Транспортування можливе будь-якими критими ТЗ, крім повітряних.

Що стосується зберігання, то здійснювати його необхідно в прохолодному сухому місці з хорошою вентиляцією. Термін зберігання – 1 рік з дня виготовлення.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.